Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKwiaciarki podziękowały mieszkańcom za wsparcie. Tysiąc kwiatów rozdanych! [ZDJĘCIA]
15.07.2019 | 14:01

Kwiaciarki podziękowały mieszkańcom za wsparcie. Tysiąc kwiatów rozdanych! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Tysiąc lilii zostało wręczonych mieszkańcom Bydgoszczy. Taką formę podziękowania za wsparcie wyraziły kwiaciarki z placu Wolności.

W połowie czerwca pojawiła się informacja o tym, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja planują budowę w obrębie placu Wolności zbiornika retencyjnego na wodę deszczową, a to miałoby oznaczać konieczność likwidacji będących tam kwiaciarni.

Sprzedawcy zorganizowali nawet konferencję prasową w tej sprawie i mówili o planowanych zmianach, przy okazji krytykowali ratusz za wprowadzanie dezinformacji. Zorganizowano również petycje, pod którą podpisało się ok. sześć tysięcy osób. Przełom nastąpił w ubiegłym tygodniu, kiedy to podczas spotkania w ratuszu z prezydentem miasta. Padła wówczas deklaracja, że kwiaciarnie pozostaną w tym samym miejscu, ale wygląd ich pawilonów ma być bardziej estetyczny.

W poniedziałkowy poranek, bydgoskie kwiaciarki z placu Wolności podziękowały mieszkańcom za wsparcie w bardzo oryginalny sposób. Od rana wręczali im kwiaty. W sumie rozdano ponad tysiąc pachnących lilii, co było wyrazem wdzięczności za wsparcie w obronie kwiaciarni. Wcześniej, osobny bukiet otrzymał prezydent Rafał Bruski.

0 0 votes
Article Rating
Kwiaciarki podziękowały mieszkańcom za wsparcie. Tysiąc kwiatów rozdanych! [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Urban
Urban
4 lat temu

A Kubuś nie dostał?