Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleŁamanie przepisów trudno ukryć. Policjanci kontrolowali miejsca rekreacji z drona [WIDEO]
Bez tytułu
30.03.2020 | 13:51

Łamanie przepisów trudno ukryć. Policjanci kontrolowali miejsca rekreacji z drona [WIDEO]

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali ulice miasta z drona.

Fot. mat. KWP

Podczas weekendu policjanci w Toruniu wykorzystali drona do patrolowania miasta. Mundurowi z powietrza sprawdzali miejsca rekreacji i kontrolowali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń.

W ostatnich dniach na terenie całego kraju wprowadzone zostały kolejne zasady bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi czy zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy lub załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości – apeluje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci do patrolowania ulic wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają by pozostać w domu. Dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób, aby przeciwdziałać zgromadzeniom. Używają także dronów.

W trakcie weekendu do sprawdzania miejsc  rekreacyjnych i ulic Torunia mundurowi kontrolowali z powietrza m.in. rejon Rubinkowa, Barbarki, Martówki, Bulwar Filadelfijski i Przystań AZS. – Zastanówmy się, czy w tak wyjątkowym okresie, spacer, nawet jeśli tylko we dwoje czy z rodziną, jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu, o co bezustannie apelujemy – mówi podinsp. Dąbrowska. – Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb. W ten weekend policjanci ukarali mandatami 5 osób, które nie stosowały się do zakazów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści