Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiLament nad rozlanym mlekiem
IMG_20161021_104841
21.10.2016 | 13:30

Lament nad rozlanym mlekiem

Gdzieście byli, jak was nie było w miejscu i czasie, gdy niekorzystne decyzje, jak wynika z prasowych relacji, planowano - pyta Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu:

Fot.

Znów zbiorowy lament. Bydgoszcz pokrzywdzona przez Marszałka! Takie oto są zarzuty i bydgoskiego ratusza i bydgoskich radnych sejmiku wobec zatwierdzonego przez Komisję Europejską  planu spójności komunikacyjnej czyli innymi słowy inwestycji drogowych i kolejowych, na które będą w województwie unijne pieniądze. Pieniądze od Marszałka mówiąc w dużym skrócie. I płacz nad rozlanym mlekiem.

I pytania, które się same nasuwają. Gdzie, w czasie gdy plan ten przygotowywano, był prezydent Rafał Bruski. W  jaki sposób przekonywał Marszałka i jego ekipę  do bydgoskich racji. Czy znowu, jak w przypadku ZiT-u, nic nie wiedział? A może  pan Bruski w tym czasie właśnie podskakiwał na manifestacji KOD-u zyskując rządowe poparcie? To same pytania można zadać obudzonym nagle radnym. Gdzieście byli jak was nie było w miejscu i czasie gdy niekorzystne decyzje, jak wynika z prasowych  relacji, planowano. No gdzie? A gdzie był były wiceminister infrastruktury Paweł Olszewski , który tak rzekomo dbał i dba o bydgoskie interesy?

Wniosek jest. Jeden. Nikt na temat bydgoskich interesów ani prezydent, ani radni z partnerem czyli z Marszałkiem nie rozmawiają, nie pertraktują, nie lobbują. Wysyła się propozycje i to wszystko. Moc argumentów w nich zawartych ma przekonywać!? A potem rozdzieranie szat i lament. I nowy powód do wojny.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści