Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 7 • L 4
15C
Nd
12C
Pon
6C
Wt
8C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kulturaLato z radiem nie zagra w Inowrocławiu. Organizatorzy podjęli decyzję
05.04.2017 | 07:33

Lato z radiem nie zagra w Inowrocławiu. Organizatorzy podjęli decyzję

Na mapie tegorocznej trasy znalazło się 20 miejscowości.

Na zdjęciu: Fragment grafiki promującej akcję.

Fot. mat. pras.

Przez dwa ostatnie lata w Inowrocławiu zorganizowano koncerty w ramach akcji „Lato z Radiem”. Mieszkańcy miasta i regionu spodziewali się, że w tym roku dziennikarze radiowej „Jedynki” oraz popularni polscy muzycy również odwiedzą tę miejscowość. Inowrocław jednak nie znalazł się na oficjalnej mapie tegorocznej trasy. 

Frekwencja podczas imprez organizowanych w Inowrocławiu wynosiła, według organizatorów akcji, około 30 tysięcy osób. Bawili się oni na rynku oraz na skwerze koło Kauli w Rąbinie. W 2015 roku mogli zobaczyć występy grupy Papa D., Rafała Brzozowskiego oraz zespołu Perfect. Natomiast w 2016 roku to miasto odwiedziła Sarsa, grupa Brathanki, zespół Arka Noego oraz Ewa Farna. W tym roku takiej imprezy już nie będzie. Dlaczego?

Co roku lub co kilka lat staramy się docierać w nowe miejsca, stąd żadne miasto w Polsce nie ma zagwarantowanego udziału w trasie „Lata z Radiem” – mówi Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia. Spytaliśmy go również o kryteria, jakimi kierują się organizatorzy przy wyborze miast, lecz tej informacji nie chciał już nam ujawnić.

Tegoroczna, 46. edycja trasy koncertowej „Lata z Radiem” rozpocznie się 24 czerwca, a zakończy 27 sierpnia. Akcja odbędzie się w miejscowościach takich jak między innymi: Płońsk, Włocławek, Cieszyn, Świeradów Zdrój, Wyszków, Siemiatycze, Wągrowiec, Solec Kujawski, Puck, Krynicę Morską, Katowice, Gogolin, Miastko, Stegnę, Stalową Wolę, Rabkę Zdrój, Piotrków Trybunalski, Łomżę i Augustów.

Organizatorzy mówią, że nie przewidują zmian w tegorocznej trasie, lecz dopuszczają taką możliwość. Niewykluczone, że za kilka lat impreza ponownie odbędzie się w Inowrocławiu.


Powiązane treści