Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Laur Królowej Sportu. Bydgoska lekkoatletka z prestiżową nagrodą [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.10.2022 | 11:47

Na zdjęciu: Najlepszymi lekkoatletami 2022 roku uznano Adriannę Sułek i Wojciecha Nowickiego.

Fot. Paweł Skraba / Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Siedmioboistka Brdy Bydgoszcz Adrianna Sułek oraz młociarz Wojciech Nowicki zwyciężyli w trzynastej edycji Lauru Królowej Sportu. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w City Hotelu w Bydgoszczy.

Sułek odebrała nagrody w dwóch kategoriach. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz, która ma za sobą niezwykle udany rok została najlepszą lekkoatletką w kraju, jak i w regionie. – To jest laur, który uświadamia mi, że byłam stworzona do rzeczy wielkich i będę w najbliższych latach po nie sięgała – mówi w rozmowie z nami lekkoatletka i nie ukrywa, że zaskoczona była statuetką w kategorii najlepsza zawodniczka w kraju. – Jestem wdzięczna tym, którzy postawili na mnie. Mam nadzieję, że jeszcze będzie głośno o siedmioboju – dodaje Sułek.

W kategorii zawodniczka roku w kraju, oprócz Sułek nominowane były także Anna Kiełbasińska i Katarzyna Zdziebło. Obie odebrały statuetki w innych kategoriach. Kiełbasińska uznana została niespodzianką roku, a Zdziebło – odkryciem. W kategorii zawodnik roku w kraju najlepszy okazał się Wojciech Nowicki, który pokonał innego młociarza Pawła Fajdka oraz biegacza Damiana Czykiera.

Adrianna Sułek także uznana została zawodniczką roku w regionie (tutaj nominowane były także biegaczki: Iga Baumgart-Witan oraz Marika Popowicz-Drapała). Obok Sułek, dwie statuetki odebrał także jej szkoleniowiec Marek Rzepka, który został najlepszym trenerem w kraju i regionie. Zawodnikiem roku w regionie uznano biegacza MKL Toruń Adriana Brzezińskiego. Statuetki wręczono także w kategoriach masters roku – tutaj odebrali je Jolanta Morawczyńska i Czesław Roszczak. Odkryciem roku w regionie wybrano zawodniczkę BKS-u Bydgoszcz Kingę Gackę. Nadziejami roku uznano zawodników MKL Toruń: Marię Jarosińską i Radosława Lacha oraz Vectry Włocławek: Anetę Orzechowską, Maję Woźniak i Tomasza Bajraszewskiego. Wręczono także podziękowania dla firm i sponsorów wspierających lekką atletykę – takie otrzymały m.in. miasta Bydgoszcz i Toruń, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz sponsorzy PZLA. Złoty laur odebrali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, którzy zakończyli już swoją sportową karierę.

XIII EDYCJA GALI LAURU KRÓLOWEJ SPORTU – BYDGOSZCZ – NAGRODY

Zawodniczka roku w kraju: Adrianna Sułek.
Zawodniczka roku w regionie: Adrianna Sułek.
Zawodnik roku w kraju: Wojciech Nowicki.
Zawodnik roku w regionie: Adrian Brzeziński.
Trener roku w kraju: Marek Rzepka.
Trener roku w regionie: Marek Rzepka.
Masters roku: Jolanta Morawczyńska, Czesław Roszczak.
Odkrycie roku w kraju: Katarzyna Zdziebło.
Odkrycie roku w regionie: Kinga Gacka.
Niespodzianka roku w kraju: Anna Kiełbasińska.
Nadzieje lekkoatletyczne w regionie: Aneta Orzechowska, Maja Woźniak, Tomasz Bajraszewski, Maria Jarosińska, Radosław Lach.
Sponsor roku: Anwil S.A.
Złoty laur: Adam Kszczot, Marcin Lewandowski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments