Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 8
6C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILaury dla uczniów i nauczycieli. Za olimpiady i konkursy przedmiotowe [ZDJĘCIA]
Uczniowie i nauczyciele_nagrody prezydenta_SG (6)
14.06.2018 | 14:25

Laury dla uczniów i nauczycieli. Za olimpiady i konkursy przedmiotowe [ZDJĘCIA]

Miasto przeznaczyło na nagrody 311 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Gala laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych była okazją do uhonorowania najlepszych: szkół, uczniów i nauczycieli.

Fot. Stanisław Gazda

146 nagrodzonych uczniów i 92 nauczycieli oraz dyrektorzy 29 szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto Bydgoszcz, byli głównymi bohaterami dzisiejszej (14.06.) Gali Laureatów Konkursów i Olimpiad Przedmiotowych, która miała miejsce w Auli Auditorium Novum UTP w Bydgoszczy.

Po krótkim wystąpieniu prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dyplomy odebrało dziewięciu dyrektorów szkół, które mogą poszczycić się największą liczbą laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Są to szkoły podstawowe nr 32 i 60 oraz Zespół Szkół nr 19, a także szkoły ogólnokształcące: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 (który może poszczycić się aż 55 uczniami wyróżnionymi nagrodami prezydenta miasta)   i Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 1, zaś spośród szkół ponadgimnazjalnych – zespoły szkół: spożywczych, handlowych, elektronicznych i budowlanych.

Nagrody odebrali również uczniowie (łączna kwota nagród to prawie 200 tys. zł.)  laureaci konkursów przedmiotowych i finaliści olimpiad ogólnopolskich m.in. Jędrzej Jasiniecki, Julia Kompa, Weronika Sienicka, Oliwier Gołembiewki, Mateusz Kowalski, Agata Jaworska, Janusz Rogosz, Oliwia Olszewska, Piotr Ciszewski, Anna Kosmowska, Katarzyna Dylewska, Karol Banach, Angelika Kopczyńska, Marcin Smyk,  Adam Stacherski i Kamil Jurek.

Dziewięćdziesięciu dwóm nauczycielom – opiekunom uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach wręczone zostały nagrody finansowe na łączną kwotę blisko 112 tysięcy złotych.

Posłuchajcie relacji dźwiękowej z dzisiejszej Gali:


Powiązane treści