Wiatr: 1km/h ESE
H 6 • L 6
23C
Metropolia BydgoskaREGIONSportLech Rypin wygrał w sparingu. Bohaterem meczu testowany Japończyk
IV liga piłki nożnej_ Budowlany KS Bydgoszcz - Lech Rypin - JS (12)
15.02.2020 | 21:55

Lech Rypin wygrał w sparingu. Bohaterem meczu testowany Japończyk

Na zdjęciu: Lech Rypin po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli IV ligi.

Piłkarze Lecha Rypin wygrali w sobotnim sparingu z Kasztelanem Sierpc. Sztab szkoleniowy zespołu mógł być zadowolony m.in. z testowanego Japończyka Takenoriego Kuroi.

Kasztelan jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale po golach Rożnowskiego i J. Trędewicza Lech zszedł na przerwę z prowadzeniem 2:1. Do rypinian należała też końcówka meczu – między 84 a 89 minutą zdobyli trzy bramki (Jasieniecki, Moszczyński i testowany Takeori Kuroi) i wygrali 5:3.

Wspomniany Japończyk asystował też przy dwóch innych golach i klub jest wstępnie zainteresowany pozyskaniem go. Decyzja ma zapaść na początku przyszłego tygodnia. Warto dodać, że tydzień temu zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni z dobrej strony pokazał się także w barwach Victorii Września, dla której również strzelił gola w meczu kontrolnym. Lech testuje jeszcze bramkarza i pomocnika.

W środę rypinianie zagrają na wyjeździe z rezerwami Wisły Płock, zaś w kolejną sobotę – u siebie z Gedanią Gdańsk (14:00).

Mecz sparingowy
Lech Rypin – Kasztelan  Sierpc 5:3 (2:1)
bramki: Rożnowski 42′, Jakub Trędewicz 44′, Jasieniecki 84′, Moszczyński 86′, Kuroi 89′

Lech: Osiecki- Krajewski, Rybka, Dąbrowski, Baranowski, Wrzosiński, J. Trędewicz, P. Lewandowski, M. Trędewicz, Kuroi, Rożnowski oraz Orędowski, testowany bramkarz, Więckowski, Fodrowski, Moszczyński, R. Lewandowski, Jasieniecki, testowany, Buchalski.