Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lekarz musiał pilnie przeprowadzić operację. Policjanci pomogli dojechać na czas

Dodano: 13.08.2023 | 12:12

Na zdjęciu: Policjanci pomogli prof. Włodarczykowi szybko dotrzeć do szpitala.

Fot. KWP Bydgoszcz

W czwartek, 27 lipca dyżurny bydgoskiej komendy miejskiej policji otrzymał informację od funkcjonariuszy z sąsiedniego powiatu, że w kierunku Bydgoszczy samochodem jedzie kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala im. Jurasza. Lekarz potrzebował pomocy w szybkim dotarciu na oddział.

Pośpiech spowodowany był faktem, że prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk otrzymał pilne wezwanie na blok operacyjny w związku z zagrożeniem życia jednego z pacjentów. Tego dnia przebywał poza Bydgoszczą. Na drodze panował duży ruch i tworzyły się spore korki utrudniające szybką podróż.

Wysłani we wskazane miejsce policjanci zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód w okolicach Stryszka. Funkcjonariusze eskortowali doktora przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Dzięki sprawnej akcji w asyście nieoznakowanego samochodu patrolowego udało się dojechać do szpitala na czas, a pacjent w porę otrzymał specjalistyczną pomoc.

– Pragnę na Pana ręce złożyć serdeczne podziękowanie dla oficera dyżurnego oraz załogi nieoznakowanego samochodu patrolowego za okazaną pomoc i profesjonalne podejście w sytuacji nadzwyczajnej – napisał później w liście skierowanym do komendanta prof. Włodarczyk.

– Podczas codziennej służby policjanci spotykają się z różnego rodzaju sytuacjami. Nierzadko z takimi właśnie, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Nie oczekują w zamian podziękowań. Niemniej każdy miły gest czy dobre słowo powodują, że jeszcze bardziej się chce „służyć wiernie Narodowi” – czytamy w komunikacie policji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments