Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 2 • L 0
1C
Pt
2C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILekarz z Bydgoszczy poleciał do Jastrzębia, by walczyć o życie Krystiana Rempały
Mi-2_Plus_Lotnicze_Pogotowie_Ratunkowe
23.05.2016 | 19:46

Lekarz z Bydgoszczy poleciał do Jastrzębia, by walczyć o życie Krystiana Rempały

Członkowie klubu Unia Tarnów wierzą, że doświadczony lekarz ocali życie ich kolegi.

Na zdjęciu: Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Fot. Lukas skywalker / wikipedia

W szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju trwa walka o życie żużlowca Krystiana Rempały, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Lekarze wierzą, że zawodnikowi może pomóc prof. Jan Talar.

Stan zdrowia 18-latka jest krytyczny. Lekarze stwierdzili u niego obrzęk i krwiaka mózgu. Obrażenia powstały na skutek wypadku, do którego doszło wczoraj podczas meczu ROW Rybnik z Unią Tarnów. W Krystiana Rempałę wjechał Kacper Woryna. Obaj zawodnicy z impetem uderzyli w tor, a następnie w bandę. Worynie udało się zejść do boksów o własnych siłach, a Rempałę zabrała karetka. Zawodnik przeszedł skomplikowaną operację, lecz stan jego zdrowia nadal nie uległ poprawie. Obecnie przebywa on na OIOM-ie w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju.

Członkowie klubu Unia Tarnów, którego zawodnikiem jest Rempała, robią wszystko, co w ich mocy aby pomóc w zaistniałej sytuacji. Na ich oficjalnym fanpage’u pojawiła się informacja o przyjeździe do Jastrzębia lekarza specjalisty z Bydgoszczy. Drogą lotniczą przetransportowany został twórca kliniki rehabilitacji (została otwarta w 1999 r. w obecnym Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy), a zarazem specjalista od wybudzeń – prof. Talar.


Powiązane treści