Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaLekcje w bydgoskich szkołach mają odbywać się normalnie. Przynajmniej na razie
Zespół Szkół Mechanicznych Nr1_SG (8)
10.03.2020 | 19:36

Lekcje w bydgoskich szkołach mają odbywać się normalnie. Przynajmniej na razie

Na zdjęciu: Lekcje w bydgoskich szkołach odbywają się normalnie.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Władze Bydgoszczy zorganizowały konferencję prasową dotyczącą działań związanych z koronawirusem. Jednym z poruszonych tematów było funkcjonowanie bydgoskich szkół.

Podstawową kwestią jest opóźnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Widząc, co się dzieje w innych krajach, eksperci spodziewają się podobnej eskalacji. Działamy, aby zapobiegać i opóźniać rozprzestrzenianie się – mówił prezydent Rafał Bruski.

Obecnie zajęcia w szkołach i przedszkolach odbywają się zgodnie z planem. W trakcie wtorkowej konferencji rządu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zadeklarował, że zawieszenie zajęć szkolnych zależy obecnie od decyzji władz samorządowych, choć nie jest wykluczone, że zostanie podjęta ogólnokrajowa decyzja w tej kwestii. Jeśli taka zapadnie, to bydgoski urząd oczywiście się do niej zastosuje. – Wiemy, że takie kroki są rozważane. Będziemy wykonywać wszelkie zalecenia – mówiła Waszkiewicz. Decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków wydano już w Poznaniu. Tam jednak – w przeciwieństwie do Bydgoszczy – odnotowano już przypadek wystąpienia koronawirusa.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Bydgoskie szkoły stosują się do przedstawionych wytycznych funkcjonowania. W przypadku organizowanych przez nie imprez, takich jak na przykład biegi czy jubileusze, występują o opinie do wojewody lub inspektora sanitarnego. To samo dotyczy wycieczek szkolnych i wymian międzynarodowych. Wszystkie przypadki będą rozpatrywane indywidualnie. – Wiemy, że nasza młodzież korzysta z możliwości i wyjeżdża w ramach wymian, a do nas przyjeżdżają goście. Chciałbym, aby każdy zrozumiał, że ten ruch musi być ograniczony, jeśli nawet nie całkiem wstrzymany – stwierdził Bruski, przypominając, że uczniowie wracający z wyjazdów zagranicznych byli  w innych miastach Polski poddawani kwarantannie. Wiadomo już, że nie odbędzie się Forum Szkół, które planowano na ostatni dzień marca. W środę ma dojść do spotkania władz miasta z dyrektorami placówek.

Szczególną uwagę władze miasta zwracają też na domy pomocy społecznej, w których przebywa wiele osób starszych i schorowanych. Wprowadzono w nich zakaz odwiedzin i wypracowano w porozumieniu z sanepidem procedury postępowania wewnętrznego. Podobne działania planowane są w domach dziennego pobytu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści