Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lekkoatleci bydgoskich klubów w składzie kadry na mistrzostwa świata w USA

Dodano: 03.07.2022 | 14:41

Na zdjęciu: O medal lekkoatletycznych mistrzostw Świata w wieloboju rywalizować będzie m.in. Adrianna Sułek.

Fot. Archiwum

Czterdziestu pięciu lekkoatletów znalazło się w składzie reprezentacji Polski na rozpoczynające się 15 lipca w amerykańskim Eugene mistrzostwa świata.

Skład reprezentacji Polski na imprezę zatwierdził w ostatnich dniach zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza w Oregonie odbędzie się w dniach 15-24 lipca. Największą nieobecną imprezy z polskiej strony będzie mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, która jest kontuzjowana.

Polskę na lekkoatletycznych mistrzostwach reprezentować będzie 45 zawodników – 24 kobiety i 21 mężczyzn. W zatwierdzonym przez PZLA składzie są zawodnicy z bydgoskich klubów. O medale w wieloboju rywalizować będzie m.in. Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz), której najlepszy wynik w tym sezonie to 6 429 punktów. W składzie sztafety 4×100 metrów wpisane są dwie biegaczki CWZS Zawiszy: Klaudia Adamek i Marika Popowicz-Drapała, a w sztafecie 4×400 m i mikście – reprezentujące BKS Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka.

Wśród mężczyzn jest tylko jeden zawodnik bydgoskiego klubu. To Patryk Sieradzki z CWZS Zawiszy, którego oglądać będziemy w rywalizacji biegu na 800 metrów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments