Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lekkoatleci walczą o medale mistrzostw Polski. Zawodnicy Zawiszy wywalczyli w piątek dwa medale

Dodano: 28.08.2020 | 23:15
Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

Lekkoatleci powalczą o medale mistrzostw kraju do niedzieli. Rywalizacja odbywa się we Włocławku.

Na zdjęciu: W finale biegu na 1500 metrów, Marcin Lewandowski przegrał z Michałem Rozmysem.

Fot. Paweł Skraba

Już pierwszy dzień 96 lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które trwają we Włocławku obfitował w niespodzianki. Te miały miejsce w biegu na 1500 metrów mężczyzn oraz rzucie młotem kobiet.

W finale biegu na 1500 metrów Michał Rozmys okazał się szybszy od Marcina Lewandowskiego. Czas zwycięzcy to 3:54.09, zaś drugi na mecie zawodnik CWZS Zawisza uzyskał 3:54.13. Druga z niespodzianek to złoty medal w rywalizacji młociarek wywalczony przez Katarzynę Furmanek. W najlepszej próbie uzyskała wynik 72,85 m, co dało jej triumf pod nieobecność Anity Włodarczyk i wracającej do zdrowia Joanny Fiodorow.

Konkurs skoku wzwyż kobiet wygrała Kamila Lićwinko, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,86 m, zaś wśród panów najlepszy był Norbert Kobielski z wynikiem 2.26 m. Najlepszym sprinterem w kraju jest zawodnik bydgoskiego Zawiszy Remigiusz Olszewski, który wygrał finałowy bieg w czasie 10.51 sek., wśród pań bez niespodzianki – po tytuł mistrzowski sięgnęła Ewa Swoboda – 11.52 sek.

W drugim dniu zmagań (29 sierpnia) odbędą się m.in. finały w konkursie skoku o tyczce mężczyzn czy biegu kobiet na 400 m, w którym pobiegną Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka BKS-u Bydgoszcz w czasie 53.16 sek. wygrała swój bieg kwalifikacyjny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments