27C
28C
24C
25C
Metropolia BydgoskaREGIONSportLekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Dwa medale polskich zawodników w Toruniu
Marcin Lewandowski
06.03.2021 | 07:08

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Dwa medale polskich zawodników w Toruniu

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski został w Toruniu srebrnym medalistą w biegu na 1500 metrów.

Pierwsze dwa medale zdobyli polscy lekkoatleci w piątkowej (5 marca), wieczornej sesji drugiego dnia halowych mistrzostw Europy w Arenie Toruń.

W biegu na 1500 metrów, srebro zdobył Marcin Lewandowski. Wygrał Norweg Jakob Ingebrigtsen, a na najniższym stopniu podium stanął Hiszpan Jesus Gomez. PZLA złożyło protest, bo w pewnym momencie norweski zawodnik przekroczył linię swojego toru, gdy przebiegał blisko bieżni sprinterskiej. Ingebrigtsen został zdyskwalifikowany, ale chwilę potem… przywrócono mu złoty medal. European Athletics uwzględniło zażalenie strony norweskiej i samego zawodnika, który mówił, że stało się to wskutek walki z innym zawodnikiem. Drugi z naszych zawodników, Michał Rozmys finiszował na szóstej pozycji.

Drugie miejsce w finale pchnięcia kulą zajął za to Michał Haratyk, który w najlepszej próbie uzyskał wynik 21,47 m. Złoto dla Czecha Tomasa Stanka, który długo był na czwartej pozycji w konkursie, ale w przedostatniej kolejce rzutów uzyskał 21,63 m. Brąz dla Chorwata Filipa Mihailevicia.

W weekend kolejne nadzieje medalowe. Tym bardziej, że w półfinale 400 metrów Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord kraju, uzyskując 51,34 sek. W półfinałach 800 metrów pobiegną Patryk Dobek i Adam Kszczot, na starcie zobaczymy także wspomnianego Lewandowskiego, który pobiegnie w sobotę rano w kwalifikacjach 3000 metrów.