Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczne święto w grodzie nad Brdą. „Chcę poprawić rekord mityngu”
28.05.2018 | 23:06

Lekkoatletyczne święto w grodzie nad Brdą. „Chcę poprawić rekord mityngu”

Na stadionie przy ul. Gdańskiej już po raz osiemnasty odbędzie się mityng Bydgoszcz Cup.

Na zdjęciu: Kibiców do przyjścia na stadion zachęcały (od lewej): Karolina Kołeczek, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Ersetic i Sofia Ennaoui.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już po raz osiemnasty najlepsi lekkoatleci wystąpią w Bydgoszczy. W grodzie nad Brdą odbędzie się Bydgoszcz Cup, a na liście startowej nie zabraknie czołowych polskich zawodników.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, kibiców do przyjścia na stadion zachęcały biegaczki. – W Bydgoszczy wystartuję po raz czwarty, to tutaj ustanowiłam swój rekord życiowy – 12.91 sek. – mówi Karolina Kołeczek, którą zobaczymy w biegu na 100 m przez płotki. Stadion przy ul. Gdańskiej mocno chwali też Patrycja Wyciszkiewicz. – To fajny obiekt do biegania, a mam nadzieję, że przez częste starty szybko dojdę do optymalnej formy.

Ambitny plan postawiła przed sobą Justyna Święty-Ersetic. – Chcę poprawić rekord mityngu – zapewnia biegaczka, która prosto z Bydgoszczy uda się do Włoch, gdzie wystąpi w Diamentowej Lidze. Trzy starty w grodzie nad Brdą ma za sobą za to Sofia Ennaoui. – Spodziewam się dość szybkiego biegu, w Radomiu pobiegłam na nietypowym dystansie 1000 metrów – przyznaje.

Kibice jutro zobaczą aż trzynaście konkurencji. – Chcemy, by kibice byli zadowoleni z poziomu sportowego zawodów – przyznaje Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na trybunach bydgoskiego stadionu ma zasiąść około 2,5 tysiąca młodych kibiców, którzy zostali zaproszeni z pobliskich miejscowości. Dla Bydgoszczy ma być to też jeden z głównych sprawdzianów przed przyszłorocznymi drużynowymi mistrzostwami Europy. Prezes Wolsztyński zaznacza, że impreza w 2019 roku będzie najważniejszą w historii polskiej lekkiej atletyki.

Zmagania lekkoatletów rozpoczną się o 17:30, wówczas zaplanowano rywalizację tyczkarek.


Powiązane treści