Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczny memoriał w Bydgoszczy przełożony. „Nową datę powinniśmy poznać w drugiej połowie maja”
I Memoriał im. Ireny Szewińskiej - Bydgoszcz - bieg na 400 m kobiet - Iga Baumgart-Witan_ SF
16.04.2020 | 04:59

Lekkoatletyczny memoriał w Bydgoszczy przełożony. „Nową datę powinniśmy poznać w drugiej połowie maja”

Pierwotnie memoriał miał odbyć się 30 maja.

Na zdjęciu: Czołowi lekkoatleci nie przyjadą w maju do Bydgoszczy na II Memoriał im. Ireny Szewińskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Planowany na 30 maja II Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy nie odbędzie się w terminie. Wszystko przez trwającą pandemię koronawirusa.

Koronawirus spustoszył kalendarz imprez sportowych na 2020 rok. Już wiadomo, że m.in. letnie igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w przyszłym roku, podobnie jak finały piłkarskiego EURO. Nie inaczej jest z imprezami sportowymi we wszystkich krajach.

Ogromnej przebudowie ulegnie kalendarz imprez lekkoatletycznych. W naszym kraju już wcześniej odwołano memoriał im. Janusza Kusocińskiego, a sporą część innych zawodów przesunięto na późniejszy termin. Teraz zmianie ulegnie data drugiej edycji Memoriału im. Ireny Szewińskiej. Zmagania najlepszych lekkoatletów na stadionie Zawiszy planowano pierwotnie na 30 maja, ale już wiadomo, że w tym terminie zawody się nie odbędą. – Niestety, sytuacja w naszym kraju, a także w Europie zmusiła nas do przełożenia mityngu – mówi organizator mityngu Krzysztof Wolsztyński. Jak dodaje, organizatorzy chcą, by zawody odbyły się w spokojnej atmosferze i bez obaw o zdrowie zawodników, kibiców i pozostałych jego uczestników.

Znalezienie nowego terminu mityngu to w tej chwili główne zadanie dla organizatorów. – Nową datę powinniśmy poznać w drugiej połowie maja – przekazuje Wolsztyński i zapewnia, że związek jest w sprawie terminu memoriału w kontakcie z europejską i światową federacją lekkoatletyczną.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści