Bydgoszcz
11C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 9
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaSPORTLekkoatletyka musi poczekać. Także w zakładach bukmacherskich
zakłady bukmacherskie STS
15.04.2020 | 09:45

Lekkoatletyka musi poczekać. Także w zakładach bukmacherskich

Na zdjęciu: Lekkoatletyka w zakładach bukmacherskich cieszy się sporą popularnością, tak jak w świecie sportu.

Fot. mat. autora

Świat sportu mocno odczuwa konsekwencje epidemii koronawirusa. Wiele imprez zostało odwołanych, duża część przeniesiona na inne terminy. Dotyczy to nie tylko Igrzysk Olimpijskich czy lekkoatletycznych mistrzostw świata, ale i mniejszych memoriałów.

Sport i lekkoatletyka w uśpieniu

Wirus, który od początku roku zaczął się rozprzestrzeniać nie tylko po Chinach czy Azji, ale i po całym świecie, uderzył w ludzi i w wiele branż. Świat sportu odczuł to bardzo dotkliwie, bo imprezy masowe w pierwszej kolejności były zawieszane i odwoływane. Doszło do tego, że przełożono Igrzyska Olimpijskie w Tokio na 2021 rok, co poskutkowało wieloma zmianami w lekkoatletycznym kalendarzu. Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które w sierpniu 2021 roku miały odbyć się w Oregonie, ostatecznie zostały przeniesione na lipiec 2022. IAAF zanim poinformował o nowej dacie, przedyskutował sprawę z organizatorami innych wielkich imprez planowanych na 2022 rok. Chodzi o multidyscyplinarne mistrzostwa Europy oraz o Igrzyska Wspólnoty Narodów. W Polsce odwołano wiele imprez, które miały odbyć się wiosną, wtedy bowiem startuje sezon lekkoatletyczny na obiektach otwartych. Wiele imprez stoi pod dużym znakiem zapytania, bo nie wiadomo, kiedy w Polsce i w Europie sytuacja związana z epidemią zostanie opanowana. Np. 30 maja na stadionie w Bydgoszczy zaplanowano 2. Memoriał Ireny Szewińskiej, ale trudno obstawiać, czy impreza dla uczczenia najlepszej polskiej lekkoatletki dojdzie do skutku.

Bukmacherzy czekają i szukają alternatyw

Nie tylko sport, który w obecnych czasach jest gigantyczną machiną marketingowo-finansową, praktycznie stanął w miejscu. Skutki pandemii i sytuacji na świecie odczuwają zakłady bukmacherskie. Odwołanie większości imprez sportowych spowodowało gwałtowne uszczuplenie oferty legalnie działających w Polsce bukmacherów. Tradycyjny sporty zostały okrojone do minimum, bo tylko kilka sportów i to w bardzo egzotycznych miejscach wciąż prowadzi swoje rozgrywki. Branża musiała więc postawić na innego typu zakłady. Lider rynku w Polsce, czyli STS oferuje graczom szeroki wachlarz esportowych wydarzeń, a także zakłady na gry karciane lub sporty wirtualne. Najnowszą propozycją jest możliwość obstawiania alternatywnych rozgrywek piłkarskich. Co to takiego? Alternatywne rozgrywki odwzorowują mecze drużyn z najlepszych europejskich lig. Symulacja meczu trwa 90 minut i na przebieg wirtualnego ma wpływ aktualna forma zespołów oparta na danych i statystykach danej drużyny z 50 000 wcześniej rozegranych meczów.

Rodzaje zakładów na lekkoatletykę

Wracając do lekkoatletyki, obecnie nie ma jej w ofercie bukmacherskiej, ale gdy tylko wrócą imprezy, to fani tego sportu będą mogli typować wyniki. Lekkoatletyka w zakładach bukmacherskich cieszy się sporą popularnością, tak jak w świecie sportu, gdzie przecież nazywana jest „królową”. W normalnych warunkach i czasach oferta lekkoatletyczna u legalnych bukmacherów jest oczywistością i nie jest ona skromna. Zazwyczaj obstawiać można było najważniejsze zawody na świecie i w Europie, ale także i w Polsce. A co konkretnie można obstawiać, jeśli chodzi o dyscypliny i konkurencje należące do lekkoatletyki? Rodzajów zakładów w lekkoatletyce jest kilka. Można typować zwycięzcę danej konkurencji, miejsca od 1 do 3. H2H to z kolei zakład obejmujące bezpośrednie starcie dwóch zawodników. Typuje się, kto ukończy zawody z lepszym wynikiem. Z kolei zakład typu poniżej/powyżej najczęściej określa, czy podczas imprezy sportowej uda się komukolwiek osiągnąć określony wynik, najczęściej chodzi o rekordy świata czy danej imprezy.

Jak obstawiać lekkoatletykę w zakładach bukmacherskich?

Nie ma złotego środka, lekkoatletyka uważana jest za „wdzięczny” sport do obstawiania. Podobnie jak tenis ziemny i kilka innych sportów. Dlaczego? Bo jest to sport indywidualny i to jednostki osiągają sukces, nie jest on zależny od całej drużyny i jej elementów, czy od decyzji sędziego. Sezon lekkoatletyczny trwa niemal cały rok, mając dostęp do statystyki i analiz, można śledzić przebieg formy poszczególnych sportowców. Na tej podstawie w najważniejszych zawodach lekkoatletycznych grono faworytów do zwycięstwa jest zazwyczaj mocno zawężone. Niespodzianek na najwyższym szczeblu nie ma aż tak dużo, jeśli porównamy lekkoatletykę z innymi sportami, zwłaszcza drużynowymi. Ważne jednak, że potrzebna jest wiedza i rozeznanie, bo lekkoatletyka zaliczana jest do sportów specjalistycznych.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści