Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILekolepki – pomysł z Bydgoszczy na który warto zagłosować
07.03.2017 | 09:40

Lekolepki – pomysł z Bydgoszczy na który warto zagłosować

To bardzo przydatna i pomocna innowacja medyczna.

Na zdjęciu: Lekolepki.

Fot. materiały organizatora

Piotr Merks, asystent w Katedrze Technologii Postaci Leku Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy wymyślił Lekolepki.  Pomysł bydgoszczanina, jest jedną z pięciu innowacji medycznych, nominowanych do „Soczewek Focusa 2016” – jednego z najważniejszych plebiscytów naukowych w Polsce.

Lekolepki – wydawane przy zakupie leków w aptece etykiety z piktogramami przedstawiającymi najważniejsze zasady ich stosowania – przedstawione w czytelnej i prostej formie graficznej, mogą być sposobem na brak czasu lekarzy na wyjaśnianie złożonych kwestii pacjentom oraz mogą zastąpić skomplikowane ulotki do leków. Może okazać się to szczególnie pomocne dla seniorów oraz przewlekle chorych.  Dzięki Lekolepkom pacjent wiedziałby, jak i kiedy przyjmować konkretny farmaceutyk oraz jak go bezpiecznie przechowywać.

Piotrowi Merksowi udało  się pozyskać na badania i rozwój projektu wsparcie funduszu Black Pearls VC, który zainwestował w Lekolepki środki w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Teraz ze swoim pomysłem, rozwiązującym niezwykle istotny problem społeczny i wpisującym się w politykę budowania wysokiej jakości opieki farmaceutycznej w kraju, walczy o zwycięstwo w plebiscycie „Soczewek Focusa 2016”.

Lekolepki zasługują na wsparcie całej branży farmaceutycznej, zaś Piotr Merks na wsparcie bydgoszczan.

Głosowanie trwa do 31.03.2017 r. do godz. 24:00.  Głosy w plebiscycie oddać można na stronie: soczewki.focus.pl/innowacje-medyczne.


Podobne wpisy

Powiązane treści