Bydgoszcz
17C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 17 • L 17
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILeonard Pietraszak – Honorowy Obywatel Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
Leonard Pietraszak_Honorowy Obywatel Bydgoszczy_SG (13)
09.09.2018 | 21:05

Leonard Pietraszak – Honorowy Obywatel Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Honorowe Obywatelstwo przyjął wybitny aktor Leonard Pietraszak.

Fot. Stanisław Gazda

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński otworzył w dzisiejszy wieczór niezwykłą i uroczystą 65. Sesję Rady Miasta Bydgoszczy. Niezwykłą, bo przeprowadzoną w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, a uroczystą, bo związaną z nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Bydgoszczy wybitnemu aktorowi Leonardowi Pietraszakowi.

Był wprowadzony z honorami Sztandar grodu nad Brdą i Wisłą, był hejnał Bydgoszczy i było powitanie wielkiej ikony filmu i sceny polskiej, fenomenalnego aktora i bydgoszczanina z krwi i kości – Leonarda Pietraszaka, dla którego dziś ziściła się podjęta 23 maja przez Radę Miasta Bydgoszczy uchwała o nadaniu mu tytułu Honorowego Obywatela Bydgoszczy.

Niewiele jest osób, które z tak wielką przyjaźnią i miłością obdarzają swoje miasto. Już dzisiaj wpisuje się pan w panteon wielkich postaci naszego grodu i myślę, że zapisane to będzie w kronikach bydgoskich, na ich najważniejszych stronach, i to chyba złotym inkaustem. Życzyłbym sobie, jako bydgoszczanin, aby Bydgoszcz takich przyjaciół miała wielu, bo ta przyjaźń i miłość, którą pa przekazał miastu, to nie tylko wartość dodana, ale to jest coś co rzutuje i pokazuje naszą Bydgoszcz, jako wielką… Z ogromną przyjemnością dziś tę uchwałę rady miasta wykonujemy – zwrócił się do głównego bohatera dzisiejszego wieczoru Zbigniew Sobociński.

Wspólnie z Prezydentem Miasta Bydgoszczy Rafałem Bruskim  towarzyszył on Leonardowi Pietraszakowi w odsłonięciu jego portretu, który jako siedemnasty zawiśnie w Sali Sesyjnej ratusza, stanowiąc poczet wielkich i zasłużonych osobistości naszego miasta – jego Honorowych Obywateli.

 


Powiązane treści