Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLetnia oferta bydgoskiego lotniska. Dokąd w przyszłym roku możemy lecieć na wakacje?
lotnisko Bydgoszcz
03.11.2017 | 11:49

Letnia oferta bydgoskiego lotniska. Dokąd w przyszłym roku możemy lecieć na wakacje?

Znamy ofertę lotów czarterowych na rok 2018.

Na zdjęciu: Loty na Zakynthos cieszyły się minionego lata największym powodzeniem spośród kierunków wakacyjnych.

Fot. Eryk Dominiczak

Dziewięć wakacyjnych kierunków proponuje na przyszły rok poprzez biura podróży bydgoskie lotnisko. Do oferty wraca turecka Antalya, a dzięki lotom do Dubrownika i na Korfu możliwe będzie zaplanowanie wypoczynku także w Albanii oraz Bośni i Hercegowinie. Drugie podejście zanotuje z kolei Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich.


⇒ CZYTAJ TAKŻE » Prezes lotniska Tomasz Moraczewski opowiada o jego wynikach, inwestycjach i perspektywach 


Przyszłoroczną ofertę czarterową otwiera najpopularniejszy w tym roku kierunek – grecka wyspa Zakynthos. Nadal będzie można także dotrzeć do Burgas (dwa loty tygodniowo – we wtorki oraz piątki), Heraklionu na Krecie oraz do Dubrownika. Przy czym, z tego ostatniego, możliwy będzie wyjazd na wakacje również do sąsiadującej z Chorwacją Bośni i Hercegowiny. Druga absolutna nowość to możliwość spędzenia letniego wypoczynku w Albanii, dokąd można udać się po przelocie na Korfu.

Loty na Korfu (także docelowe) to drugie podejście bydgoskiego lotniska do tego połączenia. Pierwsze – podobnie jak do wspomnianej Fuerteventury – miało miejsce już w roku 2015. – Wówczas jednak wycieczki wykupiło zbyt mało chętnych i do przelotów ostatecznie nie doszło – przypomina Artur Niedźwiecki z biura prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Wśród propozycji wypoczynku na 2018 roku znalazła się także ciesząca się przed laty dużym zainteresowaniem Antalya. Wycieczki do popularnego kurortu na południu Turcji były w minionych sezonach zawieszone. Powód – niestabilna sytuacja polityczna w kraju.

W minionym sezonie wakacyjnym dzięki czarterom z bydgoskiego lotniska odleciało 17 tysięcy pasażerów. – To o dziewięć procent więcej niż rok wcześniej – podkreśla Artur Niedźwiecki. I dodaje, że oferty na kolejny sezon są już dostępne na stronach biur podróży oraz touroperatorów.

Październik był natomiast ostatnim miesiącem obowiązywania letniej siatki połączeń. W poprzednim miesiącu z usług lotniska w mieście nad Brdą skorzystało 28 833 pasażerów, co oznacza spadek o cztery procent w stosunku do analogicznego okresu roku 2016. Sezon zimowy rozpoczął się od debiutu nowego połączenia z podlondyńskim lotniskiem Luton oraz włączeniem do oferty Lufthansy siódmej, sobotniej rotacji z Frankfurtem. Na okres jesienno-zimowy zawieszone zostały połączenia z Glasgow oraz Dusseldorfem realizowane przez Ryanaira, do sześciu zmniejszyła się z kolei liczba rotacji do Stansted oferowana przez Irlandczyków.

Czy korzystałeś/-aś z usług bydgoskiego lotniska?


Powiązane treści