[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Lewica chce podwyżek dla pracowników administracji publicznej. Gawkowski kieruje pismo do wojewody

Dodano: 12.08.2021 | 16:09

Na zdjęciu: Konferencja prasowa szefa klubu Nowej Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego odbyła się na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski mówił podczas czwartkowej (12 sierpnia) konferencji prasowej o pensjach pracowników administracji publicznej. Formacja złożyła w sejmie projekty ustaw, mające na celu wzmocnienie tej sfery.

Swoją konferencję prasową, Gawkowski zorganizował na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim. Jak mówił, w administracji publicznej pracuje kilka milionów obywateli. – Administracja często jest zapominana przez władze i rządzących – podkreślał polityk Lewicy. Zwracał uwagę, że pracujący w sektorze budżetowym nie mają środków finansowych pozwalających godnie żyć.

– Jeśli popatrzymy na wynagrodzenia urzędnicze, to płaca zasadnicza tj. 2 400 zł, to mniej niż dzisiaj płaca minimalna i o takich sprawach trzeba pamiętać – mówił Gawkowski. Zapowiedział też, że Lewica złożyła w sejmie projekty ustaw mające wzmocnić tę sferę. – Będą gwarantowały 12% podwyżki dla pracowników urzędów, administracji publicznej, funkcjonariuszy publicznych. To jest to minimum, co gwarantuje, że we wrześniu nie będzie ogólnopolskiego strajku, a godne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 800 zł – podkreślił szef klubu parlamentarnego Lewicy.

Gawkowski zapowiedział też, że o wsparcie tego projektu poprosi wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, do którego skierował pismo. – Powinien podjąć działania dla wsparcia wynagrodzeń pracowników w urzędach, szpitalach, powinien wystąpić z takim samym wnioskiem do ministra finansów, premiera – dodawał. Wyraził nadzieję, że w tej sprawie będzie porozumienie ponad partyjnymi podziałami. – Wierzę, że pod apelem do wojewody będą dwa podpisy: mój już jest. Liczę, że będzie też wojewody Mikołaja Bogdanowicza – zakończył.

Lewica chce podwyżek dla pracowników administracji publicznej. Gawkowski kieruje pismo do wojewody
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments