Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaLewica chce podwyżek dla pracowników administracji publicznej. Gawkowski kieruje pismo do wojewody
Krzysztof Gawkowski
12.08.2021 | 16:09

Lewica chce podwyżek dla pracowników administracji publicznej. Gawkowski kieruje pismo do wojewody

Na zdjęciu: Konferencja prasowa szefa klubu Nowej Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego odbyła się na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski mówił podczas czwartkowej (12 sierpnia) konferencji prasowej o pensjach pracowników administracji publicznej. Formacja złożyła w sejmie projekty ustaw, mające na celu wzmocnienie tej sfery.

Swoją konferencję prasową, Gawkowski zorganizował na placu przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim. Jak mówił, w administracji publicznej pracuje kilka milionów obywateli. – Administracja często jest zapominana przez władze i rządzących – podkreślał polityk Lewicy. Zwracał uwagę, że pracujący w sektorze budżetowym nie mają środków finansowych pozwalających godnie żyć.

– Jeśli popatrzymy na wynagrodzenia urzędnicze, to płaca zasadnicza tj. 2 400 zł, to mniej niż dzisiaj płaca minimalna i o takich sprawach trzeba pamiętać – mówił Gawkowski. Zapowiedział też, że Lewica złożyła w sejmie projekty ustaw mające wzmocnić tę sferę. – Będą gwarantowały 12% podwyżki dla pracowników urzędów, administracji publicznej, funkcjonariuszy publicznych. To jest to minimum, co gwarantuje, że we wrześniu nie będzie ogólnopolskiego strajku, a godne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 800 zł – podkreślił szef klubu parlamentarnego Lewicy.

Gawkowski zapowiedział też, że o wsparcie tego projektu poprosi wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, do którego skierował pismo. – Powinien podjąć działania dla wsparcia wynagrodzeń pracowników w urzędach, szpitalach, powinien wystąpić z takim samym wnioskiem do ministra finansów, premiera – dodawał. Wyraził nadzieję, że w tej sprawie będzie porozumienie ponad partyjnymi podziałami. – Wierzę, że pod apelem do wojewody będą dwa podpisy: mój już jest. Liczę, że będzie też wojewody Mikołaja Bogdanowicza – zakończył.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści