Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lider Edukacji wybrany. Zwycięzca otrzyma statuetkę i wysoką nagrodę pieniężną

Dodano: 11.10.2016 | 13:06

W konkursie wyróżniono łącznie szesnastu pedagogów z kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: W konkursie zgłoszono nauczycieli uczących dzieci na różnym etapie edukacji.

Fot. wolny dostęp

Marszałek Piotr Całbecki wybrał Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji. Najlepszym pedagogiem w naszym województwie została nauczycielka matematyki z Osielska – Halina Murawska. 

O ten tytuł walczyło kilkudziesięciu nauczycieli z całego województwa. Kandydatów zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano szesnastu, którzy mieli największe zawodowe dokonania. Zwracano również uwagę na aktywność środowiskową, zachęcanie młodych ludzi do działania, dzielenie się swoimi doświadczeniem i wprowadzanie do szkół autorskich pomysłów i innowacyjnych metod.

Oprócz tytułu, pani Halina Murawska otrzyma również okolicznościową statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Pozostałe piętnaście osób otrzymało równorzędne wyróżnienie, co wiążę się z nagrodą 5 tys. zł dla każdego z nich. Nagrody za osiągnięcia w nauczaniu przyznawane są z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października. W tym roku gala wręczenia nagród odbędzie się dzień wcześniej, czyli w najbliższy czwartek podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Toruniu.

W gronie piętnastu laureatów dorocznych marszałkowskich nagród znalazło się kilku pedagogów pracujących w placówkach zlokalizowanych na terenie Bydgoszczy. Są to:

  • Ewa Bedełek – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka a im.Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy,
  • Lucyna Maria Lewandowska – Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy,
  • Izabela Maciejewska – Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy,
  • Beata Mendry – Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy,
  • Beata Rewolińska – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy,
  • Małgorzata Szczepanek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L.Braille’a w Bydgoszczy.