Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLider okazał się za mocny. Enea Astoria uległa Śląskowi Wrocław
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-FutureNet Śląsk Wrocław_ Artego Arena Bydgoszcz_ Marcin Nowakowski-Robert Skibniewski_ SF
17.03.2019 | 22:14

Lider okazał się za mocny. Enea Astoria uległa Śląskowi Wrocław

Do końca fazy zasadniczej I ligi koszykarzy pozostały dwie kolejki.

Na zdjęciu: Robert Skibniewski (tyłem, z piłką w ręku) zdobył 23 punkty i poprowadził Śląsk do wygranej. W bydgoskim zespole, Marcin Nowakowski do dorobku punktowego dołożył

Koszykarze Enea Astorii przegrali we Wrocławiu. Do przerwy przegrywali różnicą dwóch punktów, ale kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta.

To był hit 25 kolejki I ligi koszykarzy. W końcu FutureNet Śląsk to lider ligowej tabeli, zaś „Asta” zajmowała w niej drugą pozycję. Starcia we Wrocławiu, podopieczni Grzegorza Skiby nie będą jednak dobrze wspominać.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

W meczu z liderem tabeli, bydgoszczanie nie prowadzili ani przez moment. Śląsk na początku spotkania prowadził 11:4, 13:4, 17:11. „Asta” próbowała gonić wynik, ale przegrywała po pierwszych dziesięciu minutach 17:28. Wydawało się, że zryw nastąpi w drugiej kwarcie. Ten Astoria przeprowadziła na dwie minuty przed jej końcem. Trafili zza linii 6,75 m Nowakowski i dwukrotnie Kukiełka, co sprawiło, że przewaga Śląska stopniała tylko do dwóch punktów (50:48) i takim też wynikiem zakończyła się ta część gry.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie nie uległ większym zmianom, choć jeszcze na początku trzeciej kwarty było 52:52 po trafieniu Kukiełki. I to był moment zwrotny, bo potem dominowali już tylko gospodarze, którzy odskoczyli na bezpieczną kilkupunktową przewagę. Świetnie w ich szeregach zagrał Mateusz Jarmakowicz, który zdobył 25 punktów. Ostatecznie, wrocławianie wygrali 101:92 i przekreślili Astorii matematyczną szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli po fazie zasadniczej.

W sobotę (23.03), „Asta” rozegra ostatni mecz fazy zasadniczej we własnej hali. Do Artego Areny przyjedzie GKS Tychy, początek meczu o 17:00.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 28 KOLEJKA – 17.03.2019 R.
FUTURENET ŚLĄSK WROCŁAW – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 101:92 (28:17, 24:33, 36:25, 13:17)

ŚLĄSK: Jarmakowicz 25 (9 zb.), Dziewa 16 (12 zb.), Jakóbczyk 13 (2×3), Leńczuk 13 (3×3), Kulon 6 (5 zb., 12 as.) – Skibniewski 23 (4×3) Bożenko 3 (1×3), Pietras 2, Michałek.

ENEA ASTORIA: Kukiełka 23 (2×3), Frąckiewicz 17 (2×3, 9 zb.), Nowakowski 12 (2×3), Szyttenholm 6, Aleksandrowicz 5 (1×3) – Fatz 13 (8 zb.), Pochocki 9 (1×3), Śpica 4, Kondraciuk 3 (1×3).

Sędziowali: Mateusz Skorek, Tomasz Konopacki, Bogna Podkowińska.
Komisarz PZKosz.: Grzegorz Potęga.