Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 11 • L 10
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaList pochwalny dyrektorów bydgoskich szpitali. Doceniają Latosa
Tomasz Latos Bydgoszcz
15.09.2018 | 10:55

List pochwalny dyrektorów bydgoskich szpitali. Doceniają Latosa

Na zdjęciu: Tomasz Latos może liczyć na poparcie dyrektorów bydgoskich szpitali.

Fot. SG

Dyrektorzy dwóch bydgoskich szpitali wydali list otwarty w związku z aktywnością posła Tomasza Latosa, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy. Swoją aktywność, podjętą na nieco ponad miesiąc przed wyborami, tłumaczą „pojawiającą się w przestrzeni publicznej dyskusją”.

– „Pan poseł, sprawując od 2005 r. mandat parlamentarzysty wielokrotnie potwierdził swoje  rzeczywiste  i skuteczne zaangażowanie w działania mające na celu rozwój bydgoskiej medycyny. Szczególnie aktywnie Pan Poseł działa na rzecz wsparcia rozwoju  największych szpitali regionu” – piszą w liście dyrektor szpitala Biziela dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska oraz dyrektor szpitala Jurasza dr n. o zdr. inż. Jacek Kryś.

W dalszej części dyrektorzy wymieniają zasługi Latosa. Wśród nich między innymi „niezwykle aktywne wsparcie” dla pozyskania 326 mln zł z ministerstwa zdrowia w 2007 roku na realizację rozbudowy i przebudowy szpitala Jurasza, którą poseł później na bieżąco miał monitorować. Później dzięki jego staraniom szpital Jurasza zyskał nowoczesną i funkcjonalną infrastrukturę. W 2012 roku poseł zorganizował w placówce wyjazdowe posiedzenie komisji zdrowia, podczas którego omawiano problematykę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia i pokazano parlamentarzystom Bydgoszcz.

– „W 2015 roku, Pan Poseł Tomasz Latos, podczas obchodów 35-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. Jana Biziela  zobowiązał się, w obecności Rektora UMK, zaproszonych gości oraz pracowników Szpitala, wspierać nasze działania o zabezpieczenie środków na modernizację i rozbudowę drugiego z bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Na zaproszenie Pana Posła, gościliśmy w 2017 roku w szpitalu Ministra Zdrowia. Spotkanie było okazją do przedstawienia Ministrowi naszych potrzeb i problemów” – czytamy w liście.  W czerwcu tego roku umowa na rozbudowę i przebudowę szpitala Biziela została podpisana. Inwestycja opiewa na 361 milionów złotych, z czego zdecydowaną większość (348 milionów) zostanie pokryte z budżetu państwa.

– „Osobiste zaangażowanie i wsparcie pana Posła przyczynia się do rozwoju bydgoskich szpitali ku zadowoleniu mieszkańców miasta Bydgoszczy i całego regionu” – kończą swój list Korzycka-Wilińska oraz Kryś. Ich pochwała zbiegła się w czasie z zarejestrowaniem Latosa jako kandydata na prezydenta miasta. W piątek poseł PiS-u jako pierwszy został zgłoszony do Krajowego Biura Wyborczego.


Powiązane treści