Bydgoszcz
22C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 23 • L 19
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoLockdown z powodu koronawirusa. Miasto zamyka punkt obsługi w Zielonych Arkadach
Urząd Miasta Bydgoszczy Zielone Arkady
20.03.2021 | 08:08

Lockdown z powodu koronawirusa. Miasto zamyka punkt obsługi w Zielonych Arkadach

Na zdjęciu: Punkt Obsługi Mieszkańców w Zielonych Arkadach pozostanie nieczynny aż do piątku, 9 kwietnia.

Fot. archiwum

Od soboty, 20 marca aż do 9 kwietnia nieczynny będzie Punkt Obsługi Mieszkańców urzędu miasta mieszczący się w galerii Zielone Arkady. Już wcześniej miał on problemy z funkcjonowaniem z powodu przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników.

Ogłoszony w środę kolejny lockdown to jeden z dwóch powodów, z którego podjęto decyzję o czasowym zamknięciu punktu. Drugim jest duża absencja urzędników, którzy zachorowali na COVID-19 lub byli skierowani na kwarantannę. Już na początku marca biuro prasowe ratusza informowało, że braki kadrowe zmusiły go do zawieszenia możliwości rejestracji pojazdów w Zielonych Arkadach.

Dlatego też aż do piątku, 9 kwietnia w sprawach związanych z rejestracją pojazdów mieszkańcy będą obsługiwani w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych przy ulicy Grudziądzkiej 9-15 oraz w fordońskiej filii urzędu miasta przy ulicy Emilii Gierczak 6. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerami 52 58 59 260 (ul. Grudziądzka) oraz 52 58 59 262 (ul. E.Gierczak). „Bardzo prosimy, aby ze wskazanych numerów korzystały przede wszystkim osoby, które kupiły pojazdy dotychczas niezarejestrowane, czyli fabrycznie nowe lub sprowadzone z zagranicy” – apeluje bydgoski magistrat.

Urzędnicy przypominają też, że obowiązkiem nabywcy pojazdu już wcześniej zarejestrowanego w Polsce, jest zgłoszenie tego faktu w ciągu 30 dni. Można to zrobić elektronicznie: z użyciem podpisu kwalifikowanego, profilu zaufanego i platformy ePUAP, a także listownie (na adres Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych) lub pozostawić zawiadomienie w skrzynce podawczej przy ul. Grudziądzkiej 9-15. Szczegóły można znaleźć na stronie www.um.bydgoszcz.pl/samochod.

Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy oraz inne działania z tego zakresu (w tym potwierdzanie profilu zaufanego) odbywa się po rejestracji w biurach meldunkowych przy ulicy Jezuickiej 14A (nr tel. 52 58 59 450) oraz ul. E.Gierczak 6 (nr tel. 52 58 59 263).

Przyjmowanie wniosków o wydanie dowodów osobistych oraz ich wydawanie odbywa się w godzinach pracy urzędu. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Informacja dotycząca czynności meldunkowych udzielana jest pod numerem telefonu: 52 58 58 126, natomiast dotycząca „Bydgoskiej Rodziny 3+” – 52 58 58 840.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści