Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaLaureat prestiżowych konkursów wystąpi nad Brdą. W ramach cyklu Rzeka Muzyki
01.08.2018 | 11:01

Laureat prestiżowych konkursów wystąpi nad Brdą. W ramach cyklu Rzeka Muzyki

Na zdjęciu: Jakub Kuszlik to student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który już zdobył wiele muzycznych osiągnięć.

Fot. mat. pras.

W najbliższą niedzielę w Bydgoszczy będzie można poczuć klimat słynnego koncertu Ignacego Jana Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wydarzenie muzyczne odbędzie się w ramach kolejnego spotkanie z cyklu Rzeka Muzyki. 

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w amfiteatrze przy Operze Nova. – Inspiracją dla scenariusza jest 100-lecie niepodległości Polski i postać słynnego Polaka, utalentowanego pianisty i interpretatora utworów Chopina i Liszta, ale równie wybitnego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego. Chcemy przybliżyć sylwetkę człowieka i muzyka, ale przede wszystkim wielkiego patrioty, któremu tak bardzo leżało na sercu odzyskanie przez Polskę niepodległości – mówią organizatorzy.

Konferansjerzy przypomną fakty znane i nieznane z życia Paderewskiego, a za fortepianem usiądzie Jakub Kuszlik – laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory Paderewskiego, takie jak: Legenda As-dur op. 16 nr 1, Menuet G-dur op. 14 nr 1 , Au soir A-dur op. 10 nr 1, Scherzino B-dur op. 10 nr 3, Polonez H-dur op. 9 nr 6. Jakub Kuszlik zinterpretuje także wybrane utwory Chopina i Liszta.

Więcej o wykonawcy:

Jakub Kuszlik jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Swoje umiejętności doskonalił także na warsztatach, prowadzonych przez m. in. Arie Vardi, Kevina Kennera, Bernda Goetzke, Bruno Canino. II nagroda na Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy jest jego największym osiągnięciem, ale otrzymał również liczne nagrody specjalne, m. in. za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz za najlepsze wykonanie utworu I. J. Paderewskiego w finale konkursu. Jest także laureatem licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich (m. in. Międzynarodowego Konkursu „Artur Rubinstein im memoriam” w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach, Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku). W 2015 r. otrzymał tytuł laureata Estrady Młodych oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Występował także na 71. Międzynarodowym Festiwalu im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdrój. Koncertował m. in. w Japonii, Niemczech, we Włoszech, w Grecji, w Norwegii, na Islandii. Wielokrotnie otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; jest także stypendystą Fundacji im. Czartoryskich oraz honorowym stypendystą fundacji Pro Musica Bona.

Udział w wydarzeniu jest darmowy.


Powiązane treści