Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 7 • L 6
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaSPORTLosowanie Euro 2016 za nami. Wiemy, z kim zagramy w grupie
Adam Nawałka
12.12.2015 | 20:34

Losowanie Euro 2016 za nami. Wiemy, z kim zagramy w grupie

Biało-czerwoni ponownie zagrają z rywalami, z którymi mierzyli się w grupie eliminacyjnej - Niemcami.

Na zdjęciu: Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka.

Fot. Roger Gos / Wikipedia

W sobotnie późne popołudnie w Paryżu odbyło się losowanie grup turniej finałowego piłkarskich mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się na boiskach Francji.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę, która była losowana z trzeciego koszyka, trafiła na swoich eliminacyjnych rywali – Niemców, a także na współgospodarzy poprzedniego Euro – Ukraińców oraz jedną z największych niespodzianek eliminacji – Irlandię Północną. Wszystkie cztery zespoły będą tworzyły grupę C.

Swój pierwszy mecz Polacy rozegrają 12 czerwca, gdy w Nicei zmierzą się z Irlandczykami. Cztery dni później na Stade de France biało-czerwoni zmierzą się z mistrzami świata, a na zakończenie fazy grupowej – 21 czerwca – w Marsylii spotkają się z Ukraińcami.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy w turnieju wezmą udział aż 24 reprezentacje. Do grupy A trafili gospodarze, a także Rumuni, Albańczycy i Szwajcarzy. W grupie B zagrają: Anglia, Rosja, Walia i Słowacja, w grupie D – broniący tytułu Hiszpanie, a także Czesi, Turcy i Chorwaci. W grupie E zobaczymy Belgię, Włochy, Irlandię oraz Szwecję, a grupę F będą tworzyły: Portugalia, Islandia, Austria oraz Węgry.

Początek Euro 2016 – 10 czerwca przyszłego roku.


Powiązane treści