Bydgoszcz
24C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 25 • L 22
22C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTak zmienia się lotnisko. Zobacz nowy terminal! [ZDJĘCIA]
Rozbudowa PLB Bydgoszcz
12.08.2016 | 12:07

Tak zmienia się lotnisko. Zobacz nowy terminal! [ZDJĘCIA]

Za miesiąc Port Lotniczy Bydgoszcz będzie nie do poznania.

Na zdjęciu: Kończą się prace modernizacyjne PLB Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

Kończą się prace przy rozbudowie terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Bydgoszcz. W ich efekcie strefa odlotów powiększy się o tysiąc metrów kwadratowych. Pojawią się tam między innymi restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska oraz sklepy wolnocłowe.

 W pierwszym etapie obecny obiekt rozbudowany został na poziomie parteru. Dzięki temu strefa pasażerska powiększona została o 250 metrów kwadratowych. Nowa część hali została wyposażona w zmodernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Znacząco zwiększyła się liczba miejsc siedzących dla pasażerów. Znalazło się też miejsce na dodatkowe toalety i pokój dla podróżnych z małymi dziećmi.

Kończy się właśnie drugi etap, czyli przebudowa przestrzeni na pierwszym piętrze, zajmowanej wcześniej przez między innymi biura i (zabudowany) taras widokowy. Już za kilka tygodni, po zakończeniu adaptacji I pietra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 m2 nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni terminala.  Będą m.in kioski z prasą i sklepy, w tym te z regionalnymi pamiątkami oraz sklep wolnocłowy, restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes Lufthansą, będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP, będzie też specjalnie zaprojektowany „lotniczy” plac zabaw dla dzieci.

Rozbudowa konieczna była ze względu na zarówno coraz większe oczekiwania pasażerów w zakresie oferty usługowo-handlowej, jak też poprawę sprawności i bezpieczeństwa obsługi ruchu pasażerskiego.

Umowa na realizację przebudowy została podpisana z bydgoską firmą PW Lech Sp. z o.o. Prace mają się zakończyć do końca przyszłego miesiąca.


Powiązane treści