Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lotnisko z większą liczbą pasażerów w październiku. I szansami na nowy rekord

Dodano: 08.11.2019 | 08:10
Port Lotniczy Bydgoszcz

W ubiegłym miesiącu z oferty Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało ponad 35 tysięcy osób.

Na zdjęciu: W tym roku na lotnisku odprawiono już przeszło 368 tysięcy podróżnych. Do rekordu brakuje już niespełna 50 tysięcy osób.

Fot. Sebastian Torzewski

Bydgoskie lotnisko ma za sobą kolejny miesiąc wzrostów pod względem liczby odprawionych podróżnych. W październiku obsłużyło ponad 35,5 tysiąca osób. A to podtrzymuje szanse na poprawienie całorocznego rezultatu z ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że osiągnięty w 2018 roku rekord wynosi nieco ponad 413 tysięcy pasażerów. W tym roku – od stycznia właśnie do końca października – z usług portu imienia Ignacego Jana Paderewskiego skorzystało ponad 368 tysięcy osób. Do najlepszego wyniku w historii brakuje więc niespełna 50 tysięcy osób. – Obecny wzrost liczby podróżnych w stosunku do ubiegłego roku wynosi blisko 4,5 procent – precyzuje Daniel Mackiewicz, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Nieco wyższy wzrost, bo niemal 8-procentowy, lotnisko odnotowało w minionym miesiącu. W październiku odprawiło bowiem 35 504 osoby, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku – niecałe 33 tysiące. W ostatnim miesiącu obowiązywania letniej siatki połączeń w PLB wykonano przeszło tysiąc operacji lotniczych.

Obecnie w porcie obowiązuje już zimowa siatka połączeń, w ramach której można skorzystać między innymi z nowego połączenia do Warszawy. Każdego tygodnia realizowanych jest dziesięć lotów z i do stolicy. – Połączenie z Warszawą oraz codzienne rejsy Lufthansy do Frankfurtu łączą nasz region z dwoma dużymi hubami lotniczymi – przypomina Mackiewicz. I dodaje, że dzięki temu bydgoszczanie i mieszkańcy województwa mają możliwość odbycia lotu w dowolnym kierunku na świecie.

Zimą, oprócz Warszawy, w rozkładzie lotów pojawią się także rejsy okresowe – w okresie ferii zimowych będzie można wybrać się do Tel Awiwu. Zlikwidowane zostało z kolei połączenie do Glasgow, ale wiosną kierunek szkocki wróci do rozkładu lotów – od początku kwietnia z Bydgoszczy będzie można udać się do Edynburga (bilety są już dostępne w systemach rezerwacyjnych).

W okresie zimowym PLB oferuje także loty na dwa podlondyńskie lotniska: Stansted (sześć razy w tygodniu) i Luton (trzy razy). Dostępne są również dwa inne kierunki na Wyspy Brytyjskie – Birmingham oraz Dublin (oba trzy razy w tygodniu). Ryanair oferuje także loty do Kijowa na lotnisko Boryspol (środa i niedziela).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments