Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZgrupowanie LOTTO-Bydgostii w górach. Juniorzy młodsi łączą treningi z nauką
14.01.2022 | 09:45

Zgrupowanie LOTTO-Bydgostii w górach. Juniorzy młodsi łączą treningi z nauką

Na zdjęciu: Juniorzy młodsi LOTTO-Bydgostii przebywają na zgrupowaniu w Żabnicy.

Fot. mat. klubu

Juniorzy młodsi LOTTO-Bydgostii przebywają na zgrupowaniu w Beskidzie Żywieckim. Oprócz szlifowania formy obóz jest też okazją do nauki.

Do miejscowości Żabnica pojechała cała Wioślarska II Klasa Mistrzostwa Sportowego z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Wszyscy jej uczniowie to zawodnicy LOTTO-Bydgostii. W górach kształtują wytrzymałość ogólną i wydolność aerobową.

– Skupieni jesteśmy również na realizowaniu odpowiedniej objętości treningowej, na której bazować będziemy przez cały nadchodzący sezon – wyjaśnia trener Tomasz Strychalski. – Na pogodę nie możemy narzekać. Jest mroźnie i dość słonecznie, choć brakuje odpowiedniej ilości śniegu, abyśmy mogli realizować też treningi na nartach biegowych – dodaje szkoleniowiec.

Zgrupowanie to jednak nie tylko wysiłek fizyczny. Dzięki współpracy z dyrektor Ewą Ankiewicz-Jasińską oraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 zawodnicy mogą brać udział w zajęciach dodatkowych, na przykład z matematyki. Treningi biegowe i wędrówki po górach to także okazja do poznawania historii regionu – między innymi Węgierskiej Górki i jej losów w czasie II wojny światowej.

Klub LOTTO-Bydgostia kładzie spory nacisk na to, aby sport szedł w parze z nauką na wszystkich szczeblach kształcenia – mówi trener Strychalski.

Obóz potrwa do 14 stycznia. Tuż po nim rozpoczną się ferie, w czasie których juniorzy młodsi będą przygotowywać się do mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Impreza odbędzie się 30 stycznia we Wrocławiu.

Kolejna grupa zawodników LOTTO-Bydgostii będzie trenować w Żabnicy od 14 do 26 stycznia. Wówczas na zgrupowanie w Beskidzie Żywieckim wyjadą juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy LOTTO-Bydgostii.

Zgrupowanie LOTTO-Bydgostii w górach. Juniorzy młodsi łączą treningi z nauką
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments