Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

LOTTO Bydgostia – podsumowanie sezonu 2017 [ZDJĘCIA]

Dodano: 27.11.2017 | 22:00

Na zdjęciu: Gala podsumowująca miniony sezon.

Fot. Stanisław Gazda

Życzyłbym wszystkim klubom w Polsce, żeby panowała w nich taka rodzinna atmosfera, były tak dobrze zorganizowane i tak konsekwentne w ciężkiej pracy i w szkoleniu, jak to ma miejsce w LOTTO Bydgostia, wówczas o polskie sukcesy sportowe nie musielibyśmy się martwić – powiedział nam prezydent Rafał Bruski, tuż przed rozpoczęciem uroczystego podsumowania sezonu 2017 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

I chyba nie było na tej sali kogoś, kto by nie wiedział, że w 2017 roku LOTTO Bydgostia po raz dwudziesty piąty z rzędu i po raz dwudziesty dziewiąty w swojej historii jest najlepszym klubem wioślarskim w Polsce, jest Drużynowym Mistrzem Polski w wioślarstwie. A skoro o historii mowa, to nie obyło się bez przypomnienia, iż w 98-letniej historii na Mistrzostwach Polski Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO Bydgostia zdobyło 1811 medali, z tego 744 złote, 561 srebrnych oraz 506 brązowych. Do tego należy dodać sześć medali olimpijskich: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. A 2017 rok należał do wyjątkowo szczęśliwych – RTW LOTTO Bydgostia zdobyło na Mistrzostwach Świata i Europy 8 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy zaś medalowy dorobek na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach, to 68 medali, w tym 29 złotych, 24 srebrne i 15 brązowych.

Prezes LOTTO Bydgostia Zygfryd Żurawski, przypominając i gratulując największych tegorocznych sukcesów powiedział, że zdobycie 1740 punktów, o tysiąc więcej od AZS Toruń nie wzięło się z niczego, że złożyło się na to wiele czynników, począwszy od ciężkiej pracy trenerów i zawodników, wsparciu sponsorów, skończywszy na dobrej współpracy ze szkołami, przygotowującymi nowy sportowy narybek. 2017 rok był także ważny z tego względu, że wielu zawodników LOTTO Bydgostia stanowiło trzon reprezentacji Polski, co dobrze rokuje przyszłej olimpiadzie w Tokio.

Jestem głęboko przekonany, że przed LOTTO Bydgostia jest dobra przyszłość, że będą zdobywane medale w kolejnych Mistrzostwach Świata i Polski oraz na olimpiadzie. I tego wszystkim wioślarkom, wioślarzom, trenerom i wspierającym klub firmom i osobom ze szczerego serca życzę – zakończył swoje wystąpienie prezes Żurawski. Sprowokowany przez prowadzącego imprezę dodał, że przyszłe sukcesy będą wykuwane w nowych obiektach LOTTO Bydgostia. Procedura przetargowa nabiera rumieńców. Jest szansa, że w ciągu najbliższego miesiąca zostanie wybrany inwestor i w latach 2018-2019 powstawać będzie nowa przystań, która diametralnie zmieni zarówno warunki treningu, jak też prowadzenia odnowy biologicznej, co jak dotąd jest największą bolączką klubu.

Były wywiady z medalistkami i medalistami mistrzostw świata i Europy, ale były też wyrazy uznania za trud włożony w każdy sukces klubu: wręczenie odznak klubowych z dwoma diamentami, medali i koszulek Drużynowego Mistrza Polski, statuetek oraz nagród finansowych.