H 0 • L 0
-4C
-4C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka gładko przegrała z Onico na starcie PlusLigi
22198999_1707001162941480_947881461_o
01.10.2017 | 20:14

Łuczniczka gładko przegrała z Onico na starcie PlusLigi

Łuczniczka przegrała na inaugurację sezonu PlusLigi.

Na zdjęciu: Paweł Gryc (w ataku) był najskuteczniejszym graczem Łuczniczki.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie start nowego sezonu PlusLigi kibice i zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz. W inauguracyjnym pojedynku  bydgoszczanie w trzech gładkich setach ulegli Onico Warszawa.

W bydgoskim zespole nie zagrał dzisiaj środkowy Mateusz Sacharewicz. – Zmagam się z drobnym urazem, jednakże nie jest to nic poważnego – przyznał zawodnik, który na razie z kolegami trenuje indywidualnie i najprawdopodobniej zabraknie go także w składzie na środowy wyjazdowy pojedynek z GKS-em Katowice ( godz. 20:30). Jego miejsce w kadrze na dzisiejsze spotkanie zajął młody Kamil Reichel. Trener Bednaruk zdecydował się na jedną roszadę w wyjściowej szóstce – w ataku mecz rozpoczął Paweł Gryc w miejsce Bartosza Filipiaka.

Tymczasem warszawian dzisiaj poprowadził Fabio Storti, asystent Stephane’a Antigi, który jeszcze przebywał w Kanadzie na Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (w niedzielę Kanadyjczycy grali w pojedynku o trzecie miejsce z Meksykiem). Szkoleniowiec warszawian wystawił w szóstce Francuza Antoine Brizarda, który na pozycji rozgrywającego zastąpił Jana Firleja. Na przyjęciu Storti postawił na polskich graczy – Bartosza Kwolka i Wojciecha Włodarczyka.

W początkowej fazie pierwszego seta gracze Łuczniczki nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki. Postrachem dla gospodarzy był macedoński atakujący Nikola Gjorgiev. To przy jego zagrywkach rywale wypracowali sobie na początku pięć punktów przewagi (7:2). Jednak taki stan rzeczy nie podrażnił miejscowych, którzy gonili wynik i wyszli nawet na prowadzenie (16:15) głównie za sprawą bardzo skutecznego w ataku Pawła Gryca (w całej partii – 78% skuteczności w ataku). Po udanych akcjach bydgoszczanie psuli jednak zagrywkę i potem rywale znów odskoczyli na dwupunktową przewagę (18:16, 20:18) i pewnie wygrali inauguracyjną odsłonę.

Podobny był obraz drugiej partii na początku. Warszawianie ponownie uzyskali przewagę – tym razem za sprawą serii zagrywek Włodarczyka (8:5). I podobnie jak w pierwszej partii także i tym razem Łuczniczka goniła wynik. Po asie serwisowym Rohnki było już tylko 11:12, ale potem znów trzy oczka przewagi mieli rywale (14:11, gdy przechodzącą piłkę na siatce zablokował Gjorgiev). Gra bydgoszczan całkowicie falowała, było widać sporo niedokładności. Przewaga rywali była widoczna. Onico dominowało w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w końcówce miało sześć punktów zaliczki (20:14). Skończyło się wyraźną wygraną warszawian 25:18.

Dziesięciominutowa przerwa nie podziałała mobilizująco na zespół gospodarzy. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych partiach także i w tej przyjezdni szybko objęli prowadzenie. Łuczniczce udało się jednak doprowadzić do wyrównania (6:6, 7:7), a potem wyjść na prowadzenie 9:8, gdy Ananiev pojedynczym blokiem zatrzymał atak Gjorgieva. Po chwili podobnym zagraniem na środku popisał się Wrona, który zablokował w ataku Szalachę i to przyjezdni mieli punkt prowadzenia (10:9). Potem ta przewaga wzrosła po dwóch błędach Gryca, który najpierw nadział się na blok, a potem wyrzucił piłkę w ataku w aut. Przyjezdni nie dali sobie wydrzeć wygranej z rąk i jak najbardziej zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

To był czwarty w ostatnim czasie mecz tych drużyn (dwa w poprzednim sezonie i sparingowy na Memoriale Ambroziaka), który zakończył się wygraną Onico w trzech setach.

PLUSLIGA – SEZON 2017/2018 – FAZA ZASADNICZA – 1. KOLEJKA – 1.10.2017 R.
ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ – ONICO WARSZAWA 0:3 (22:25, 18:25, 18:25)

ŁUCZNICZKA: Goas, Ananiev 9, Jurkiewicz 5, Gryc 10, Batagim 5, Szalacha 7 oraz A. Kowalski (L), Sieńko, Filipiak 5, Rohnka 3, Bobrowski.

ONICO: Brizard 3, Kwolek 7, Wrona 5, Gjorgiev 10, Włodarczyk 16, Nowakowski 10 oraz Wojtaszek (L), Kowalczyk, Samica.

Sędziowali: Piotr Skowroński, Marek Heyducki.
Komisarz PlusLigi: Andrzej Skorupa.
Widzów: 2120.
MVP meczu: Wojciech Włodarczyk (Onico Warszawa).

PLUSLIGA – WYNIKI 1. KOLEJKI
Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:19, 27:25, 25:12)
Indykpol AZS Olsztyn – Espadon Szczecin 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:20)
Asseco Resovia Rzeszów – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)
Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 1:3 (15:25, 16:25, 25:19, 23:25)
Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:15)
Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała przełożony na 25 października 2017 r. (środa)
PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk przełożony na 22 listopada 2017 r. (środa)