Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu
Łuczniczka Bydgoszcz
24.07.2017 | 23:51

Łuczniczka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek bydgoszczanie spotkali się na pierwszym treningu.

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki zaprezentowali się w poniedziałek dziennikarzom.

Fot. Stanisław Gazda

Po blisko trzech miesiącach urlopów siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Na razie treningi wystartowały bez dwóch podstawowych zawodników.

Mowa o bułgarskim przyjmującym Metodi Ananievie, który w Bydgoszczy zjawi się w przyszłym tygodniu oraz rozgrywającym Edgardo Goasie, przebywającym na zgrupowaniu reprezentacji Portoryko. Goas pojawi się w grodzie nad Brdą dopiero w połowie sierpnia, stąd też zespołowi pomagać będzie w treningach do tego czasu młody rozgrywający Filip Strojny. Na testach przebywa za to środkowy Michał Mikler i jeśli przekona do siebie sztab szkoleniowy, wówczas zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu, która na tę chwilę jest już zamknięta. Jedyna zmiana może nastąpić na pozycji rozgrywającego, bowiem jest praktycznie przesądzone że z bydgoskim klubem pożegna się Patryk Szczurek. Jak zdradził nam trener Jakub Bednaruk, Szczurek zostanie najprawdopodobniej wypożyczony do jednego z zagranicznych klubów.

Podczas pierwszego dnia treningów zawodnicy przeszli badania wydolnościowe, z kolei jutro będą ćwiczyć w siłowni. Do sezonu, bydgoscy siatkarze przygotowywać się będą na własnych obiektach, trenując dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, z kolei od września zespół weźmie udział w trzech turniejach. Najpierw (7-8.09) w Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu (zagrają tam także Indykpol AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Lotos Trefl Gdańsk), a następnie również w Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka (Warszawa, 15-17.09.), gdzie obok wspomnianej czwórki drużyn zagrają także Onico Warszawa i GKS Katowice. W Starachowicach (23-25.09) rywalami zespołu Bednaruka będą wówczas Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn i holenderski Abiant Lycurgus Groningen. W planach są także kontrolne mecze z PGE Skrą Bełchatów (20.09., o Puchar Prezydenta Bydgoszczy) i tuż przed ligą z Lotosem Treflem Gdańsk. Trener Bednaruk tajemniczo zdradził także, że w grę wchodzi również udział Łuczniczki w jeszcze jednym przedsezonowym turnieju, jednakże przynajmniej na razie nie zostały zdradzone żadne szczegóły.

Zmiany objęły także sztab szkoleniowy. Asystentem Jakuba Bednaruka został Przemysław Michalczyk – były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, a niedawno prowadzący pierwszoligową Victorię PWSZ Wałbrzych. W sztabie szkoleniowym pojawił się także Michał Garnys, który będzie współpracował jako trener przygotowania fizycznego. Statystykiem drużyny został Piotr Świniarski.

Jednocześnie zawodnicy Łuczniczki wybrali także numery na koszulkach. Oto one:
1. Metodi Ananiev (Bułgaria) – przyjmujący
2. Jakub Rohnka – przyjmujący
3. Edgardo Goas (Portoryko) – rozgrywający
4. Wojciech Jurkiewicz (kapitan) – środkowy
6. Paweł Gryc – atakujący
7. Michał Szalacha – środkowy
8. Henrique Parreira Batagim (Brazylia) – przyjmujący
9. Bartosz Filipiak – atakujący
10. Adam Kowalski – libero
11. Patryk Szczurek – rozgrywający
13. Piotr Sieńko – rozgrywający
15. Kacper Bobrowski – przyjmujący
17. Mateusz Sacharewicz – środkowy
18. Wojciech Kowalski – libero


Powiązane treści