Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 20 • L 19
20C
Pon
14C
Wt
14C
Sr
16C
Czw
12C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeŁuczniczka wymaga remontu. Otworzono koperty w postępowaniu przetargowym
Hala_Łuczniczka_Artego_Brda_Bydgoszcz z góry_SG (17)
07.05.2019 | 16:51

Łuczniczka wymaga remontu. Otworzono koperty w postępowaniu przetargowym

Ratusz we wtorek otworzył koperty z ofertami w postępowaniu przetargowym.

Na zdjęciu: Hala Łuczniczka będzie wymagała remontu. Prace mają zostać przeprowadzone na dachu obiektu.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Bydgoski ratusz we wtorek otworzył koperty w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy prac remontowych w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej.

O potrzebie rozpisania prac remontowych w obiekcie, w którym organizowane są imprezy rozrywkowe i sportowe, ratusz informował jeszcze przed świętami. W Wielki Piątek oficjalnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Te mają polegać na modernizacji pokrycia dachu hali przy ul. Toruńskiej 59. Obiekt został oddany do użytku w 2002 roku.

Do postępowania załączono również opinie ornitologiczną i chiropterologiczną (nie stwierdzono bowiem obecności gniazdowania chronionych gatunków ptaków i nietoperzy). W projekcie budowlanym napisano, że przy obecnym wykończeniu z blachy trapezowej, przy tak dużej liczbie stalowych łączników i długości koryt ściekowych trudno jest uzyskać zadowalającą szczelność pokrycia, a na suficie hali pojawiają się w różnych miejscach przecieki i konieczne jest interwencyjne uszczelnianie dachu.

We wtorek, ratusz otworzył koperty w postępowaniu przetargowym. Ofertę złożyła jedna firma. Mowa o firmie Jawor z Torunia, która za wykonaną robotę chciałaby kwotę 2,284 mln zł, podczas gdy miasto na ten cel zabezpieczyło nieco ponad 1,5 mln zł. Firma Jawor daje również sześcioletnią gwarancję za wykonanie robót.

Prace mają zostać przeprowadzone niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu i jednocześnie zaplanowano, że te mają zakończyć się na początku sierpnia, ale termin może ulec modyfikacji ze względu choćby na pogodę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści