Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiLudowy Park Miejski? Zróbmy to!
09.06.2018 | 20:15

Ludowy Park Miejski? Zróbmy to!

Na zdjęciu: Muszli koncertowej już niestety w Parku Witosa nie będzie

Fot.

Miasto ogłosiło konsultacje ws. Parku Ludowego im. Wincentego Witosa. Z punktu widzenia przeprowadzenia inwestycji, to trochę zdecydowanie za późno. Przeprowadzanie ich w sytuacji, gdy już poczyniono pierwsze działania w samym Parku zakrawają na ironię, niemniej jednak włączając się w proces konsultacyjny i sugerując, co mogłoby powstać m. in. w miejscu Muszli Koncertowej warto powiedzieć wprost – fajnie gdyby była tam nowa Muszla Koncertowa, dzięki czemu nadal mogłyby tam odbywać się festiwale i koncerty. Niestety jednak, na to szans nie ma. Muszli w Parku nie będzie, ale muzyka… kto wie, w innej formie ma szanse jeszcze do Parku Ludowego wrócić.

Wracając jednak do pomysłów, co mogłoby się znaleźć w Parku Witosa. Myślę, że warto byłoby pomyśleć o ogrodzie miejskim z prawdziwego zdarzenia. Alejki z rabatami kwiatowymi, donice i łąki kwiatowe, pergole czy ładnie podcięte tuje z ławeczkami dla odwiedzających i… być może choć jeden zraszacz. Taki, jak przy pl. Teatralnym, który również mógłby się przecież stać ładnym parkiem. Fajny efekt mogłyby też dać duże fragmenty płótna w różnych kolorach, które odpowiednio podwieszone nad alejkami czy ławeczkami służyłyby za osłonę przed słońcem w sezonie letnim. Wnosiłyby także więcej kolorów w przestrzeń publiczną. Co jeszcze? Rzeźby i instalacje. Oczywiście ich autorami byliby studenci bydgoskich uczelni. Podobnie postąpiono już w Myślęcinku, gdzie stanęły zaprojektowane przez studentów i studentki UTP ławeczki. Tu jednak można by co roku organizować otwarty konkurs i realizować najlepsze projekty, na które głosy oddawaliby mieszkańcy. Oczywiście głosując na terenie parku.

W Parku Witosa jest jeszcze trochę miejsca, więc czemu nie stworzyć tam jednocześnie tzw. Hyde Parku? A konkretniej Speakers Corner – miejsce dla wygłaszania politycznych mów i różnego rodzaju dyskusji. Takich przestrzeni w Bydgoszczy brakuje. Chętnych natomiast, patrząc szczególnie na ulicę Mostową, nie brakuje.

Idąc też bardziej prostym tokiem myślenia, uważam, że w Parku Ludowym nie może zabraknąć uli i domków dla ptaków. Nie może także zabraknąć drzew. Szczególnie tych liściastych. Nie zapominajmy jak ważne są drzewa przy filtrowaniu powietrza w centrum miasta i obniżaniu temperatury w mieście. Również nasi zwierzęcy przyjaciele potrzebują wsparcia, stąd ule czy domki dla ptaków są jak najbardziej oczekiwane. Koniec końców, zachęcam do udziału w konsultacjach i zgłaszaniu własnych pomysłów.

Ludowy Park Miejski? Zróbmy to!
Latest posts by Daniel Kaszubowski (see all)

Daniel Kaszubowski

Partia Zieloni
Daniel Kaszubowski

Bydgoszczanin. Partia Zieloni. Współprowadzący profil Bydgoskie Miejsca Pamięci.

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści