Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLufthansa rozwija połączenie z Bydgoszczy. Jesienią do Frankfurtu polecimy codziennie
07.06.2017 | 16:44

Lufthansa rozwija połączenie z Bydgoszczy. Jesienią do Frankfurtu polecimy codziennie

- O rozwój połączenia zabiegaliśmy od dłuższego czasu - zapewnia prezes lotniska Tomasz Moraczewski.

Na zdjęciu: Jesienią do Frankfurtu nad Menem dotrzemy we wszystkie dni tygodnia.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Już po raz trzeci niemieckie linie lotnicze Lufthansa podjęły decyzję o rozszerzeniu oferty lotów z Bydgoszczy do Frankfurtu nad Menem. Od końca października do Niemiec polecimy codziennie.

CZYTAJ TAKŻE: Po dwunastu miesiącach przerwy lotnisko w końcu na plusie. Ale minimalnym

Decyzja przewoźnika oznacza, że od 29 października do jednego z największych hubów polecimy także w soboty. Wylot zza naszej zachodniej granicy zaplanowano na 12:40, a lądowanie w mieście nad Brdą – na 14:10. Po niespełna trzech kwadransach samolot uda się w podróż powrotną – lot także w tym wypadku potrwa półtorej godziny. Rejsy będą realizowane samolotem Bombardier CRJ-900 z miejscami w klasie ekonomicznej oraz biznes.

O dalszy rozwój połączenia do Frankfurtu zabiegaliśmy od dłuższego czasu – zapewnia prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski. I dodaje, że efektem tych starań jest ogłoszona najpierw szósta rotacja na trasie Polska – Niemcy (dostępna od początku funkcjonowania letniej siatki połączeń i utrzymana decyzją linii na zimę), a teraz także rotacja uzupełniająca tygodniową ofertę lotów. – Fakt, że tak doświadczony przewoźnik, jakim jest Lufthansa, już drugi raz w tym roku zwiększa oferowanie do Frankfurtu, potwierdza nie tylko szybki rozwój, ale też ogromny potencjał tego kierunku – twierdzi Moraczewski.

Niemieckie linie zadebiutowały na bydgoskim lotnisku w marcu 2015 roku. Początkowo oferowały cztery loty tygodniowo. Rok później uruchomiono piątą rotację między Bydgoszczą a Frankfurtem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego wzrostu liczby połączeń w Bydgoszczy – mówi Frank Wagner, menedżer Lufthansa Group w Polsce. – Pokazuje to, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionach. Liczba osób na pokładach stale rośnie w satysfakcjonującym tempie.

Dzięki połączeniom do Niemiec możliwa jest dalsza podróż do nawet 160 lokalizacji na całym świecie. W ramach oferty przesiadkowej podróżni mogą skorzystać z usług nawet trzydziestu linii partnerskich. Kolejne połączenia do Frankfurtu to dobra wiadomość zarówno dla przedsiębiorców, ale także turystów. – Dla nas jest to kolejna pozytywna informacja po ogłoszeniu lotów do Lwowa [CZYTAJ WIĘCEJ]przekonuje Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy. Przypomnijmy, że na Ukrainę polecimy dwa razy w tygodniu już od 4 sierpnia. Operatorem połączenia będzie PLL LOT.


Powiązane treści