Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
38% wilgotność
Wiatr: 11km/h E
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaŁukasz Krupa: Wybierajmy marszałka bezpośrednio
Łukasz Krupa - ST (1)
15.10.2015 | 15:06

Łukasz Krupa: Wybierajmy marszałka bezpośrednio

Łukasz Krupa chce zmienić tryb wyboru marszałka.

Na zdjęciu: Poseł Łukasz Krupa kandyduje z siódmego miejsca na liście PO.

Fot. Sebastian Torzewski

Łukasz Krupa zabrał głos w sprawie metropolii i działań urzędu marszałkowskiego. Jego zdaniem tylko bezpośrednie wybory marszałka mogą doprowadzić do sprawiedliwego podziału środków w województwie.

Ostatnie miesiące pokazują wyraźnie, że Bydgoszcz ma szansę odzyskać pozycję lidera województwa – zaczął swoje czwartkowe wystąpienie poseł ubiegający się o reelekcję. Jego zdaniem rozwojowi miasta mogą przeszkodzić dwie rzeczy – rządy Prawa i Sprawiedliwości i polityka urzędu marszałkowskiego. – PiS jest przeciwny tworzeniu metropolii, a toruńscy politycy już dziś mówią, że jeśli ta partia dojdzie do władzy, to wycofa ustawę metropolitalną – mówi Krupa, który przedstawił także swoją wizję funkcjonowania przyszłego związku metropolitalnego. – Te ośrodki powinny być gotowe do rywalizacji ze swoimi europejskimi odpowiednikami. Nie możemy pozwolić, aby stworzyły nowy podział administracyjny, który pokryłby się z województwami. Właśnie do tego prowadziło zmniejszenie limitu mieszkańców do stu tysięcy – tłumaczy Krupa.

Polityk uważa też, że Bydgoszcz nie jest właściwie finansowana przez urząd marszałkowski. Poseł ma jednak pomysł, jak to zmienić. – To jest rola bydgoskich parlamentarzystów. Jeśli pozostanę posłem, będę chciał przygotować projekt ustawy o bezpośrednim wyborze marszałka – zapowiedział Krupa. Jeśli będzie to konieczne, poseł powoła komitet obywatelski i będzie chciał zebrać sto tysięcy podpisów.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail