Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łukasz Schreiber podsumował debiutancki miesiąc. Co go zaskoczyło?

Dodano: 14.12.2015 | 16:27
Łukasz Schreiber, Paweł Bokiej

Bydgoski poseł jest członkiem trzech komisji sejmowych.

Na zdjęciu: Biuro poselskie Łukasza Schreibera znajduje się przy ul. Wełniany Rynek 11/7.

Fot. ST

W poniedziałek poseł PiS-u Łukasz Schreiber podsumował pierwszy miesiąc swojej pracy w parlamencie. Polityk opowiedział też o planach działań w regionie w najbliższych miesiącach.

W październikowych wyborach 28-latek, startując z siódmego miejsca, uzyskał czwarty wynik na liście PiS-u, zdobywając 7291 głosów. Jak tłumaczył szef biura poselskiego Schreibera, Paweł Bokiej, największe poparcie zanotowano w Fordonie. – Właśnie od tej dzielnicy rozpoczęliśmy dziękowanie mieszkańcom na targowiskach. Szykujemy też niespodziankę. Otworzymy w Fordonie biuro poselskie, które ułatwi kontakt z nami – mówił Bokiej. Obecnie poszukiwany jest lokal, w którym taka placówka miałaby się mieścić. Podobne delegatury znajdą się też w Żninie, Nakle, Szubinie, Inowrocławiu i Tucholi.

Schreiber jako poseł należy do trzech Komisji: Finansów Publicznych, Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Regulaminowej i Spraw Poselskich. – Niektórzy dziennikarze zauważyli, że siedzę w ostatnim rzędzie sali plenarnej, ale trudno, żeby było inaczej, skoro jestem jednym z młodszych posłów. Nie oznacza to, że nic nie robię. Zabierałem dotąd głos pięciokrotnie. Jeśli dobrze mi się wydaje, aktywniejszy z naszego okręgu był tylko poseł Krzysztof Brejza – tłumaczył Schreiber, który jest także wiceprzewodniczącym Parlamentarnego  Zespołu ds. Miast Polskich. – Tempo prac jest rzeczywiście dość duże i czasu na pracę w okręgu nie ma zbyt wiele. W ciągu pierwszych stu dni chcemy się wywiązać z kluczowych obietnic, takich jak podwyższenie kwoty wolnej od podatku i minimalnej stawki godzinowej, 500 zł na dziecko czy cofnięcie wieku emerytalnego – mówił poseł, wspominając także o innych pomysłach swojej partii – zablokowaniu możliwości odrzucenia w pierwszym czytaniu obywatelskich inicjatyw ustawodawczych oraz trzygodzinnych sesjach pytań do rządu wzorowanych na parlamencie brytyjskim.

Poseł skomentował także ostatnie wydarzenia dotyczące Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem nie doszło do złamania żadnych zasad, a niepublikowanie wyroku wynika z intensywności innych prac oraz poddania w wątpliwość prawomocności niektórych orzeczeń Trybunału. – Jestem też przekonany, że nikt nie poniesie odpowiedzialności konstytucyjnej za to opóźnienie . Szokuje mnie postawa innych partii. Ja w Bydgoszczy przez lata byłem w opozycji, ale nie sądziłem, że można zachowywać się w taki sposób i zamienić salę plenarną w stadion piłkarski – skomentował Schreiber, który jeszcze w poniedziałek udał się do Warszawy na posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

Sebastian Torzewski