Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski lekarz z tytułem profesora. Pracuje w trzech szpitalach

Dodano: 14.03.2024 | 16:49

Na zdjęciu: Dr hab. Łukasz Szylberg otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Fot. CM UMK

Collegium Medicum ma nowego profesora. Został nim dr hab. Łukasz Szylberg.

Dr hab. Łukasz Szylberg jest wykładowcą Katedry Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK. Obecnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dra Jana Biziela, a także jako koordynator Zakładu Patologii Nowotworów i Patomorfologii w Centrum Onkologii i specjalista patomorfologii w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym.

Szylberg ukończył Wydział Lekarski CM, a następnie zdobywał kwalifikacje i kompetencje na stażu w szpitalu wojskowym; następnie rozpoczął rezydenturę w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Po uzyskaniu specjalizacji w zakresie patomorfologii rozpoczął pracę jako specjalista patomorfolog w szpitalu wojskowym oraz Zakładzie Patologii Nowotworów WCO w Poznaniu. W grudniu 2013 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych w zakresie medycyny.


CZYTAJ TAKŻE: Darmowa poradnia stomatologiczna niebawem w Bydgoszczy. Studenci wracają na Przemysłową


Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, a także autorem i wykonawcą grantów naukowych. Od 2015 roku jest administratorem edukacyjnego serwisu internetowego hspatlas.com. Wiceprzewodniczący, a następnie przewodniczący Bydgoskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Patologów od 2016 roku. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny uzyskał w czerwcu 2019 roku.

Decyzją prezydenta Andrzej Dudy, 29 lutego dr hab. Łukasz Szylberg otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gucio
Gucio
2 miesięcy temu

I te 3 etaty w 8 godzin pewnie ????

Pacjentka
Pacjentka
2 miesięcy temu

Jak to możliwe? Trzy etaty w 8 godzin?
Coś kosztem czegoś.
Na dobro pacjenta już dawno nie zwraca się uwagi i zadne tytuły tu nic nie pomogą, liczy się tylko kasa

Wieslawa
Wieslawa
2 miesięcy temu

3x 8=24,chłop nie pobzyka,nie wypocznie,ale kasiorke ma????

Jeszcze zdrowy Marek
Jeszcze zdrowy Marek
2 miesięcy temu

Gratulacje dla Pana Profesora, a my nie bądźmy prymitywni. Przecież etat to nie znaczy zawsze 8 godzin. Jeżeli ten Pan ma tak dużą wiedzę, że jest profesorem nauk medycznych, to nieraz wystarczy że przyjedzie do szpitala i wystawi swoją opinie, lub skoordynuje leczenie i to może być 1 godzina w tygodniu, a może być 100 godzin w tygodniu, bo taka jest praca w medycynie – nielimitowana. A my cieszmy się z tego, że mamy w Bydgoszczy medycynę na tak wysokim poziomie, bo każdy tam kiedyś do tych szpitali trafi.

Jarosław
Jarosław
2 miesięcy temu

Ja po 8 godzinach w firmie jestem wykończony to jak to jest 3 etaty ?????

Marianna
Marianna
2 miesięcy temu

Jestem pełna podziwu i szacunku dla lekarzy, którzy poświęcają swój czas i zdrowie aby uratować życie innym. Dziękuję Panie Profesorze za poświęcenie.
Wszystkim tym, którzy zazdroszczą radzę, aby porzucili swój zawód i podjęli pracę na stanowisku lekarza. Zarobią wtedy tyle, ile zazdroszczą Panu Profesorowi.
Wstyd pól inteligencji. A jak choroba zagląda w Wasze oczy to też tak myślicie, czy szukacie najlepszych lekarzy i szpitali?
Szacunek Panie Profesorze

krzysztof
krzysztof
2 miesięcy temu

Coraz więcej takich cwaniaczków co pracują po czterdzieści godzin na dobę i przyjmują w trzech gabinetach naraz.

Małgorzata
Małgorzata
1 miesiąc temu

Trzy miejsca pracy to nie trzy etaty. Cieszmy się, że mamy kolejnego wysokiej klasy specjalistę w trudnej dziedzinie, jaką jest patomorfologia.
Dz.U.2023.742 t.j. Art. 127 mówi o godzinach dydaktycznych wykładowców, m.in. profesora.