Bydgoszcz
1C
Śnieg
95% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 2 • L 0
3C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILyoness Child & Family Foundation obdarowała potrzebujących [ZDJĘCIA]
DSCF0001 (Copy)
30.08.2016 | 14:14

Lyoness Child & Family Foundation obdarowała potrzebujących [ZDJĘCIA]

Prezentów było mnóstwo, a każdy z nich bardzo potrzebny - od pampersów po plecaki szkolne.

Na zdjęciu: Nowiuteńkie plecaki szkolne ucieszyły zwłaszcza pierwszoklasistów.

Fot. Stanisław Gazda

30 sierpnia w sali Ratusza uroczyście przekazane zostały wyprawki szkolne  podopiecznym Stowarzyszenia „Piecza”. Osiemdziesięcioro dzieci zostało obdarowanych szkolnymi plecakami, przyborami szkolnymi zeszytami i piórnikami. Dzieci otrzymały też kurtki jesienne i buty trekingowe. Rodziny ze Stowarzyszenia piecza dostały proszki, płyny do płukania, balsamy, pasty do zębów i pampersy dla maluchów.

Podopiecznych Stowarzyszenia obdarowała Fundacja Lyoness Child & Family Foundation, założona w 2008 roku. Jest to niezależna organizacja charytatywna, która w obszarze edukacji zaangażowana jest w pomoc potrzebującym dzieciom, młodzieży i ich rodzinom na całym świecie. Siedziba Fundacji znajduje się w Graz, w Austrii. Hasło przewodnie, które towarzyszy i kształtuje działalność Fundacji brzmi: Edukacja. Szanse. Przyszłość. Czynnie angażuje się w projekty edukacyjne, aby dzięki wykształceniu stworzyć ludziom lepsze perspektywy na przyszłość, bez względu na ich kulturowe czy etniczne pochodzenie. Od czasu założenia fundacji zrealizowano ponad 60 projektów w 37 krajach, dzięki którym wsparcie uzyskało ponad 19.000 dzieci i młodzieży oraz ich rodziny. W Polsce zrealizowano dotychczas kilkanaście projektów.

Odbiorcą darów było Stowarzyszenie Piecza i jego podopieczni. Stowarzyszenie istnieje od 2012roku. Jego członkami są osoby na co dzień pracujący z dziećmi w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, pogotowiach opiekuńczych i rodzinach adopcyjnych. Celem organizacji jest m.in. dążenie do ujednolicenia przepisów dotyczących rodzicielstwa zastępczego. Stowarzyszenie pomaga dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka, rodzin zastępczych i Pogotowia Opiekuńczego. Pomaga też dorastającym dzieciom bezpiecznie wejść w samodzielne życie. Organizacja zrzesza rodziców zastępczych  i adopcyjnych prowadzących rodzinne domy i pogotowia rodzinne oraz inne osoby dobrej woli pragnące tworzyć lub wspierać rodzinne środowiska zastępcze dla dzieci odrzuconych i osieroconych. Pod „skrzydłami” organizacji znajduje się obecnie 80 dzieci i młodzieży w wieku 0-21 lat. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Wszystko co do tej pory osiągnęło zawdzięcza własnemu zaangażowaniu, pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli.

– Chciałbym w imieniu władz miasta bardzo serdecznie podziękować fundacji Lyoness, za to że okazuje wielkie serce, które wymierzyć można ilością wspaniałych darów, które ufundowała potrzebującym. – powiedział Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, życząc odbiorcom szkolnych plecaków samych sukcesów w szkole i przedszkolu.

-Jak patrzę na te wszystkie prezenty to z radości ciarki mi przechodzą po plecach. Wierzę, że te dary przyczynią się do tego, że będziecie się fajniej uczyć i będzie wam po prostu miło. – zwrócił się do dzieci obecnych na uroczystości prezes Stowarzyszenia Piecza Maciej Lis.


Podobne wpisy

Powiązane treści