Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaMaciej K. na wolności, ale śledztwo w jego sprawie przedłużone. Będzie trwać do końca października
19.07.2018 | 11:33

Maciej K. na wolności, ale śledztwo w jego sprawie przedłużone. Będzie trwać do końca października

Śledztwo będzie przedłużone o kolejnych kilka miesięcy.

Na zdjęciu: Śledztwo wobec Macieja K. toczy się w bydgoskiej Prokuraturze Okręgowej.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Maciej K. pod koniec lutego wyszedł na wolność. To nie oznacza, że prowadząca śledztwo prokuratura zamknęła w jego sprawie śledztwo.

Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl, śledczy o kolejne cztery miesiące zamierzają przedłużyć prowadzone postępowanie wobec byłego wójta Białych Błot. – Wystąpiliśmy z wnioskiem o przedłużenie śledztwa do 27 października 2018 roku – informuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej Prokuratury Okręgowej. – To, że Maciej K. jest na wolności nie oznacza, że kończymy postępowanie w tej sprawie – zaznacza.

Co legło u podstaw takiej decyzji śledczych? – Istnieje konieczność kontynuowania czynności dowodowych w zakresie wątku związanego z postępowaniami przetargowymi, w tym w szczególności konieczność uzyskania w tym zakresie specjalistycznych opinii i ekspertyz – dodaje prok. Adamska-Okońska. Macieja K. zatrzymano we wrześniu ubiegłego roku i postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej, za co grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Przypomnijmy: w połowie lutego bydgoski sąd nie wyraził zgody na przedłużenie tymczasowego aresztu wobec Macieja K. Zamiast tego, mężczyzna musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 20 tysięcy złotych. W ramach środków wolnościowych, nie może on opuszczać kraju, ma również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, którzy w tej sprawie mają status świadków oraz raz w tygodniu musi stawiać się na komisariacie policji. Maciej K. został także zawieszony w czynnościach służbowych.


Powiązane treści