Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maciej Karabasz wraca do Polonii. „Byłem zaskoczony propozycją”

Dodano: 25.08.2023 | 10:12

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii Bydgoszcz mają nowego trenera.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po nieudanym początku sezonu Polonia Bydgoszcz zmienia trenera. Beniaminka rozgrywek IV ligi poprowadzi doskonale znany przy ul. Sportowej Maciej Karabasz.

Polonia awansowała do IV ligi z drugiego miejsca, a latem poczyniła kilka wzmocnień. Do drużyny pozyskano między innymi Arkadiusza Piskorskiego, Oskara Lipkowskiego, Oskara Andrzejewskiego i Wojciecha Lewandowskiego.

Od początku sezonu wyniki były jednak dalekie od zadowalających. W czterech kolejkach Polonia nie zdobyła punktu, przegrywając wszystkie mecze. Z bilansem bramek 3:13 zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Władze Polonii postanowiły wpłynąć na zespół poprzez zmianę trenera. W piątek Gazeta Pomorska poinformowała, że Daniela Osińskiego zastąpi Maciej Karabasz. Informacje te udało nam się potwierdzić.

Powrót po niemal dekadzie

Dla Karabasza będzie to powrót do Polonii po 9 latach – ostatni raz prowadził on bydgoski zespół we wrześniu 2014 roku. Później pracował z reprezentacją Polski niesłyszących.

– Jeszcze tydzień temu nie zakładałem, że będę trenerem Polonii, ale ostatecznie zdecydowałem się podjąć wyzwanie. Wiem, w jakiej sytuacji jest drużyna. Przed nami dużo pracy i wysiłku, żeby zespół wrócił na zwycięską ścieżkę – mówi nam Karabasz, który jednocześnie podkreśla szacunek do swojego poprzednika za wykonaną pracę i sukces w postaci awansu.

– Taki jednak jest los trenerów. Nie ukrywam, że byłem zaskoczony, gdy otrzymałem propozycję. Jest to ogromne wyzwanie, ale chce się go podjąć i pracować z zespołem nad poprawieniem efektu punktowego – zapowiada Karabasz.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
6 miesięcy temu

czas na wygrane i pozostanie w IV lidze panowie

1polonia.png
kibic
kibic
6 miesięcy temu

No, nareszcie!