Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maestro Jerzy Maksymiuk w Bydgoszczy. Został doktorem honoris causa Akademii Muzycznej

Dodano: 22.11.2021 | 14:32

Na zdjęciu: Maestro Jerzy Maksymiuk został doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dyrygent, kompozytor i pianista maestro Jerzy Maksymiuk został doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Uroczystość odbyła się w Filharmonii Pomorskiej. Ta była także transmitowana online. Nadaniu maestro Jerzemu Maksymiukowi tytułu doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy towarzyszyło również odsłonięcie rzeźby portretowej w Filharmonii Pomorskiej. Jej autorem jest Jacek Kiciński, a odsłonięcia popiersia Jerzego Maksymiuka dokonali prezydent Rafał Bruski, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski oraz zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Agnieszka Hejduk-Domańska.

Jerzy Maksymiuk skomponował muzykę do przeszło stu filmów, w tym m.in. Sanatorium pod Klepsydrą w reżyserii Wojciecha Hasa. – Muzyka to świat, który ukochałem, który jest we mnie i na zawsze pozostanie – napisał kompozytor, w imieniu którego słowa podziękowania odczytała żona Ewa Piasecka-Maksymiuk.

Uroczystość zwieńczył uroczysty koncert, jaki się odbył w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego orkiestrą wspólnie dyrygowali Jerzy Maksymiuk i Paweł Kapuła.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments