Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 4 • L 2
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Magiczne Drzwi” w Ostromecku, czyli…Teatr Alelale zaprasza na spektakl
Spektakl
05.08.2017 | 10:38

„Magiczne Drzwi” w Ostromecku, czyli…Teatr Alelale zaprasza na spektakl

Teatr w plenerze...

Na zdjęciu: Fragment spektaklu.

Fot. Wojciech Woźniak

5 sierpnia 2017 r. o godz. 15, Tarasy Pałacu Starego w Ostromecku, będą miejscem prapremiery spektaklu Teatru Alelale pt. „Magiczne Drzwi”. Będzie familijnie i interaktywnie…

Spektakl opowiada historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie potrafiąc dojść z nimi porozumienia, poszukuje alternatywnych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Najpierw na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę, która ma wiele oblicz. Co wyniknie dla niej z tego spotkania? Czy odnajdzie w świecie sztuki nowych przyjaciół, a może zaprzyjaźni się ze swoimi rówieśnikami? Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.

Spektakl przybliża podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiada na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwuwymiar a czym trójwymiar. Ale jest też opowieścią o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji, przyjaźni.

Tekst: Karolina Kasprzak, Karolina Suchodolska, muzyka: Paweł Grajnert. Występują: Iga Jambor- Skupniewicz, Karolina Suchodolska.


Powiązane treści