Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMajówka pod znakiem deszczu i silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie pogodowe dla Bydgoszczy i regionu
pogoda Bydgoszcz
01.05.2021 | 15:38

Majówka pod znakiem deszczu i silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie pogodowe dla Bydgoszczy i regionu

Na zdjęciu: Niedziela, 2 maja ma upłynąć pod znakiem bardzo złej pogody.

Fot. archiwum

Tegoroczna majówka upływa pod znakiem słabej pogody. Warunki atmosferyczne mogą jednak się pogorszyć – Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że niedziela ma upłynąć pod znakiem silnego wiatru i opadów deszczu.

Według prognoz synoptyk Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni IMGW-PIB Agaty Wojtkiewicz w niedzielę, 2 maja prognozuje się wystąpienie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu ma wynosić od 30 mm do 50 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%. Opady deszczu mają rozpocząć się w niedzielę rano i trwać aż do późnych godzin wieczornych.
Jak dodają synoptycy z IMGW, opadom deszczu ma towarzyszyć bardzo silny wiatr. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie 1 stopnia o możliwości wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, a w porywach – nawet do 80 km/h. Wiatr będzie skręcał stopniowo od północnego wschodu na północny zachód. Ostrzeżenie obowiązuje od jutra (2 maja), od godziny 13:00 aż do poniedziałku, 3 maja, do godziny 2:00.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp – przypomina BCZK.

Dyżurni BCZK przypominają, że o wszelkich zauważonych zagrożeniach należy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego: telefon 52 585 98 88. Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje dla wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści