Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale„Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”: W bydgoskiej szkole było koncertowo
15.05.2017 | 20:15

„Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”: W bydgoskiej szkole było koncertowo

Formy działań profilaktycznych mogą być bardzo różne...

Na zdjęciu: Zespół Szkół Nr 15 uczestniczył w akcji „Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”.

Fot. Policja.

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście wzięli udział w tygodniu profilaktycznym dotyczącym uzależnień i zagrożeń związanych z zażyciem nieznanych substancji. Odbył się on w Zespole Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Młodzież podczas tego przedsięwzięcia aktywnie uczestniczyła w programie przygotowanym przez dyrekcję, grono pedagogiczne a także uczniów, którzy w całej szkole rozwiesili plakaty negujące wszelkiego rodzaju używki.

Magdalena Daniel wraz z asp. Iwoną Zygmunt przeprowadziły prelekcje i podjęły dyskusje z klasami gimnazjalnymi oraz VI klasami szkoły podstawowej na temat szkodliwości zażywania dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Podczas spotkań zwróciły uwagę jak negatywny wpływ na organizm człowieka mają substancje narkotyczne i wszelkiego rodzaju używki.

Prowadzące spotkanie udzieliły uczniom kilku wskazówek, jak asertywnie odmawiać i gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Pouczyły o odpowiedzialności prawnej związanej z demoralizacją i czynami karalnymi popełnianymi przez młodzież.

Podsumowaniem tygodnia profilaktyki był koncert pod hasłem „Hejtujemy i żyjemy”, zagrany przez zespół muzyczny z UMK w Bydgoszczy, i wysłuchany wraz z  400 uczniami także przez przedstawicieli policji.


Podobne wpisy

Powiązane treści