Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 2
4C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMajowy weekend na drogach. Było gorzej niż przed rokiem
Wypadek karetki z taksówką, Rondo Skrzetuskie - LG (4)
04.05.2016 | 12:39

Majowy weekend na drogach. Było gorzej niż przed rokiem

Kilkaset wypadków i kolizji oraz ponad stu pijanych kierowców - taki jest bilans długiego weekendu.

Na zdjęciu: Policjanci mieli w majówkę sporo pracy.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Policjanci podsumowali pięć dni akcji „Bezpieczny weekend”. W tym roku majówka okazała się dla kierowców bardziej niebezpieczna niż przed rokiem.

Akcja „Bezpieczny weekend” była prowadzona w całej Polsce od piątku do niedzieli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość oraz stan trzeźwości kierujących. Sprawdzane było także bezpieczeństwo i zgodność przewozu pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Kontrole dotyczyły też pieszych, którzy powinni poruszać się na drodze z elementami odblaskowymi.

W czasie pięciu dni długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali też 289 kolizji. – Zatrważająca jest niestety liczba zatrzymanych pijanych kierujących. Policjanci wyeliminowali aż 102 osoby,które po spożyciu alkoholu wsiadły za kółko – informuje Kamila Ogonowska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Niestety tegoroczne wyniki są gorsze niż bilans sprzed dwunastu miesięcy. Wówczas podczas majówki w regionie doszło do 16 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 17 zostało rannych. Odnotowano 199 kolizji, a policjanci zatrzymali 83 kierujących pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści