Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMakabryczne odkrycie na Smukale. To poszukiwany 20-latek [AKTUALIZACJA]
wypadek Bydgoszcz
07.01.2018 | 03:13

Makabryczne odkrycie na Smukale. To poszukiwany 20-latek [AKTUALIZACJA]

O zdarzeniu strażacy z KW PSP w Toruniu poinformowali w nocy z soboty na niedzielę.

Na zdjęciu: W akcji wydobycia ciała ze studni uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godziną drugą, Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu poinformowała o zwłokach znajdujących się w studni na terenie jednej z posesji przy ulicy Agrestowej. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że ciało może należeć do zaginionego – i poszukiwanego od kilkunastu godzin – 20-letniego Franciszka T.

Komunikat strażaków z godziny 1:50 jest bardzo lakoniczny. Wynika z niego, że zwłoki znaleziono w studni na głębokości sześciu metrów. Do ich wydobycia potrzebna była specjalna linka. Poszlaką wskazującą na zaginionego mężczyznę jest jego wiek – ofiara miała, według strażaków, również około 20 lat.

W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu pracują również policjanci zabezpieczający materiały i ustalający okoliczności tragedii.

[AKTUALIZACJA – godz. 8:30]

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało nad ranem, że poszukiwania Franciszka T. zostały zakończone. Prowadzący poszukiwania policjanci z komisariatu w Śródmieściu nie chcieli nam jednak potwierdzić, że ma to związek z nocną akcją na Smukale.

[AKTUALIZACJA – godz. 10:50]

Mł. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy potwierdził, że wydobyte w nocy ze studni zwłoki należą do zaginionego 20-latka. Przyczyny śmierci Franciszka T. bada obecnie policja.


Powiązane treści