Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Małżeństwo bydgoskich policjantów uratowało tonące dziecko podczas wakacji w Turcji

Dodano: 26.07.2023 | 21:37

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Policjantka z bydgoskiej komendy wraz ze swoim mężem – byłym zastępcą komendy miejskiej, uratowali w Turcji życie małemu chłopcu, który topił się w hotelowym basenie. – Chłopca przewieziono do miejscowego szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – mówią służby.

Kom. Mariola Zdunek wraz ze swoim mężem Jarosławem Zdunkiem – byłym zastępcą szefa Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przebywali na wakacjach w Turcji. To oni kilka dni temu uratowali życie małemu chłopcu. – W nieznanych okolicznościach topił się w hotelowym basenie – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy.

Jak opisują służby, w pewnym momencie kom. Zdunek kąpała się w basenie wraz ze swoim kilkuletnim synem i to ona zauważyła w pewnym momencie dryfującego głową w dół chłopca, który na twarzy miał dodatkowo założoną maskę. – Natychmiast podpłynęła do niego i popukała go w plecy, jednak chłopiec nie zareagował. Obróciła go, wzięła na ręce i zobaczyła, że nie daje oznak życia – dodaje Kowalska i opisuje, że jej mąż wskoczył do wody i wraz z jednym z miejscowych ratowników rozpoczęli resuscytację chłopca. – Po kilku minutach wróciło u niego tętno oraz oddech – opisuje.

Chłopca przewieziono do miejscowego szpitala, co ważne – jego życiu nic już nie zagraża. To drugie w krótkim odstępie czasu zdarzenie, gdzie policjant z Bydgoszczy uratował życie tonącej osoby. W Chorwacji, podczas patrolu podkom. Marcin Czyż wraz z mł. asp. Piotrem Filarem z Nowego Targu uratowali życie 29-latka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
10 miesięcy temu

czemu nie dodaliście nazwisk? boicie się prawdy?