Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnale„Mam koronawirusa i będę jeździł po mieście, żeby zarażać”. Głupi żart w województwie kujawsko-pomorskim
zatrzymany, grudziadz - kwp
19.03.2020 | 11:18

„Mam koronawirusa i będę jeździł po mieście, żeby zarażać”. Głupi żart w województwie kujawsko-pomorskim

Na zdjęciu: Mężczyzna został przewieziony celem zbadania.

Fot. KWP Bydgoszcz

59-letni grudziądzanin zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że jest zarażony koronawirusem i będzie jeździć po mieście wszystkich zarażając. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że nikomu nic nie grozi, a telefon mężczyzny był głupim żartem.

W środę (18 marca) około godziny 9:00 dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań na w centrum miasta znajduje się mężczyzna z objawami koronawirusa. Grudziądzanin groził,  że będzie jeździć po mieście i wszystkich zarażać. Sam o tym fakcie powiadomił operatora numeru alarmowego.

Na miejsce wysłani zostali policjanci specjalnie wyposażeni w pakiety ochronne, którzy w tym przypadku zmuszeni byli ich użyć, jak się okazało, niepotrzebnie. – Policjanci potwierdzili, że dzwoniącym na numer alarmowy był 59-letni grudziądzanin. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a on sam tłumaczył się, że telefon był tylko głupim żartem, bo chciał zrobić na złość opiece społecznej – mówi sierż. sztab. Maciej Szarzyński. Funkcjonariusze nie zbagatelizowali zgłoszenia i przewieźli 59-latka do szpitala, gdzie po badaniu lekarz potwierdził, że 59-latek jest zdrowy i nie ma żadnych objawów zarażenia.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowania stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1500 złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści