Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMamy w Bydgoszczy ósmy konsulat honorowy – Ukrainy
15.03.2016 | 15:31

Mamy w Bydgoszczy ósmy konsulat honorowy – Ukrainy

Konsulem Honorowym Ukrainy w Bydgoszczy jest Krzysztof Sikora.

Na zdjęciu: Przecięcie wstęgi na drzwiach wejściowych siedziby Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Dzisiaj (15.03) miało miejsce uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy, w obiekcie WSG, ul. Garbary 2.

Po ceremonii przecięcia wstęgi w barwach Ukrainy, podpisana została umowa o wykonywaniu funkcji Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy. Ambasador Generalny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia przekazał egzekwaturę strony polskiej wyrażającą zgodę na powołanie Krzysztofa Sikory na Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy. Przekazane zostały również listy uwierzytelniające strony ukraińskiej. Później na terenie WSG odbyło się spotkanie  w szerszym gronie, podczas którego Ambasador Generalny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce przedstawił zebranym nowego Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce Aleksander Borysenko, konsul-kierownik kancelarii Konsulatu Ukrainy w Gdańsku Lev Zaharczyszyn, Konsul Honorowy Republiki Słowackiej w Bydgoszczy Wiesław Cezary Olszewski a także Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Wcześniej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gośćmi Wojewody Mikołaja Bogdanowicza byli Ambasador Generalny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy Krzysztof Sikora.

Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy jest już ósmym konsulatem honorowym reprezentującym interesy zagranicznych państw i ich obywateli w grodzie nad Brdą i Wisłą.


Powiązane treści